Poseł Brynkus > Media > , , , , , , , , , > Kandydatura prof. Szczerskiego na komisarza w KE jest całkiem dobra

Kandydatura prof. Szczerskiego na komisarza w KE jest całkiem dobra

Poseł dr hab. Józef Brynkus był gościem programu „Debata Jedynki” w Polskim Radio. W studiu rozmawiano o wizycie Ursuli von der Leyen w Polsce, korzyściach „płynących” dla Polski, a związanych z jej wyborem na Przewodniczącego Komisji Europejskiej oraz o obsadzie stanowisk komisarzy.

Wizyta Przewodniczącej Komisji Europejskiej w Polsce. – Pani Ursula von der Leyen występowała w starciu wyborczym o fotel szefa komisji europejskiej z fatalnym programem dla Polski. Pani przewodnicząca elekt widzi inaczej ważne dla Polski kwestie. Widzenie i postrzeganie m.in. bezpieczeństwa jest inne niż nasz wspólny interes UE i Polski. Chciałbym, aby PiSowi spadło w końcu bielmo z oczu ws agendy Ursuli von der Leyen, która inaczej patrzy chociażby na sprawę pakietu klimatycznego. Następna kwestia sporna to tworzenie tego twardego jądra Unii Europejskiej. Jako przewodnicząca ma na celu wspieranie strefy euro oraz w głównej mierze krajów które złożyły swój akce do strefy euro. Czas pokaże kto ma rację, ale charakterystyczne jest to, że jako pierwszy po ogłoszeniu przez nią agendy gratulował jej bez słowa sprzeciwu Prezydent Francji, a my musimy być bardzo ostrożni – mówi poseł dr hab. Józef Brynkus.

Obsada komisarzy. – Wybór Fransa Timmermansa na wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej byłoby fatalne w skutkach dla Polski, ale według mojej oceny jest już spalony. Myślę, że kandydatura prof. Krzysztofa Szczerskiego jest dobrą, bo to wysokiej klasy fachowiec. Znam osobiście prof. Szczerskiego i uważam, że nie godziłby się na stanowisko komisarza nie wiele znaczącej komisji – podkreśla poseł Kukiz’15.

Całą rozmowę można wysłuchać na stronie programu „Debata Jedynki” tutaj.