Poseł Brynkus > Wydarzenia > , , > Spotkanie posła dra hab. Józefa Brynkusa z mieszkańcami Suchej Beskidzkiej

Spotkanie posła dra hab. Józefa Brynkusa z mieszkańcami Suchej Beskidzkiej

W środę 20 czerwca 2018 roku w sali sesyjnej Urzędu Miasta w Suchej Beskidzkiej zorganizowano spotkanie posła dra hab. Józefa Brynkusa z mieszkańcami miasta i powiatu suskiego. W spotkaniu uczestniczyli także włodarze samorządowi Suchej, burmistrz Suchej Beskidzkiej Stanisław Lichosyt, przewodniczący Rady Miejskiej Bogusław Ćwiękała oraz Sekretarz Gminy Tadeusz Woźniak.

Poseł J. Brynkus przedstawił swoją pracę w parlamencie oraz omówił niektóre z podejmowanych interwencji na rzecz mieszkańców. Dyskutowano m.in. na temat reprywatyzacji oraz perspektyw uchwalenia przez Sejm całościowej ustawy reprywatyzacyjnej. Gmina Sucha zainteresowana jest tematem ze względu na toczący się od lat spór samorządu z właścicielami zamku w Suchej, rodziną Tarnowskich, która zabiega o jego zwrot.

Przewodniczący Rady Miejskiej poruszył zagadnienia nowelizacji prawa łowieckiego, zwracając uwagę na problem braku chętnych na członków komisji do szacowania szkód czynionych przez zwierzęta łowne. Ten ogólnopolski problem dotyka także gmin na naszym terenie, utrudniając ubieganie się o odszkodowania przez wielu rolników.

Mówiono także o problemach z wprowadzaniem i egzekwowaniem prawa wodnego, szczególnie w kontekście zagospodarowania rzeki Skawy oraz Zbiornika Wodnego w Świnnej Porębie.

Niezwykle ważnym tematem była także kwestia gospodarki odpadami i śmieciami.

Uczestnictwo przedstawicieli władz samorządowych w publicznych spotkaniach z posłem niewątpliwie przyczynia się do lepszej współpracy na rzecz dobra mieszkańców. Tym bardziej, że wiele problemów, na jakie napotykają w swej pracy samorządy wynika z trudności w interpretacji i egzekwowaniu przepisów prawnych, o czym nie zawsze samorządowcy na czas informują parlamentarzystów.

Fot. Sylwia Michalec

Zapraszamy do lektury 6. Numeru Biuletynu informacyjnego Brynkus! W sieci do pobrania TUTAJ.


Opracowanie: Biuro Poselskie dra hab. Józefa Brynkusa