Poseł Brynkus > Aktualności > Aktualności > „Mleko się rozlało” i miejsc w szkołach średnich zabrakło

„Mleko się rozlało” i miejsc w szkołach średnich zabrakło

Poseł dr hab. Józef Brynkus był gościem programu „Minęła 8” w TVP Info.

Dymisja to zbyt mała kara. – Wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego podał się do dymisji, ale powinien odpowiedzialność nie tylko za swoją wypowiedź w sprawie uczniów, ale także za inne sprawy którym przewodził w ministerstwie i procesie legislacyjnym. Warto przypomnieć, że to Pan Stanisławek twierdził, że system antyplagiatowy (JSA) nie musi sprawdzać prac podyplomowych. To skandal, bo plagiat będzie plagiat poganiać, bo Ministerstwu nie zależy na jakości prac podyplomowych (czytaj więcej) – mówił poseł dr hab. Józef Brynkus.

Brakuje miejsc w szkołach średnich. – Była minister Zalewska przez cały czas zapewniała, że miejsca są w szkołach i będą, a to jest nieprawda, bo miejsc brakuje. Obecnie nadal jest możliwość stworzenia nowych miejsc, ale trzeba do tego podejść racjonalnie bez napędzania paraboli strachu. Możemy to zrobić wszyscy razem rząd, samorząd i politycy – stwierdza parlamentarzysta Kukiz’15.

Cały program można zobaczyć tutaj lub poniżej.

Dostępność leków w Polsce jest ograniczona. – W naszym kraju działają firmy słupy, które wykorzystują lukę w prawie i potem masowo je wywożą z Polski zagranicę – mówi dr hab. Józef Brynkus.