Poseł Brynkus > Aktualności > Aktualności > Szanowni Państwo! Serdecznie zapraszam do lektury biuletynu poselskiego

Szanowni Państwo! Serdecznie zapraszam do lektury biuletynu poselskiego

Piszemy o ważnych sprawach naszego regionu i naszego kraju, o problemach mieszkańców, o podejmowanych przeze mnie i moich współpracowników działaniach w parlamencie i w okręgu.

Zapraszając państwa do zapoznania się z tymi działaniami, chciałbym także podzielić się z Wami kilkoma refleksjami, związanymi z pracą parlamentarzysty. Sprawowanie poselskiego mandatu to nie jest tylko udział w głosowaniach. To reprezentowanie interesów obywateli Rzeczypospolitej, m.in. także tych najsłabszych, którym trzeba pomóc w nierównych zmaganiach z władzami, czy tych, którzy w pojedynkę walczą o dobro całej społeczności z zastanymi w  środowiskach układami.

Są wyborcy, którzy uważają, że poseł nie musi nic robić, wystarczy, żeby reprezentował wyborców  i by brał udział w pracy parlamentu. Ale poseł ma także wiele pracy na terenie swego okręgu. I wielokrotnie powinien, wręcz musi się zaangażować w sprawy wyborców. Wszędzie tam, gdzie od lat nie rozwiązuje się palących potrzeb obywateli, a zwłaszcza tam, gdzie lokalne władze i służby łamią prawo tych obywateli, krzywdząc czy dyskryminując ich w różny sposób.

Startując w wyborach, zadeklarowałem, że będę parlamentarzystą starającym się aktywnie rozwiązywać problemy wyborców. Za dewizę sprawowania mandatu obrałem słowa „Wasze sprawy są moimi”. Tak staram się wykonywać mój mandat poselski, tak będę nadal sprawował tę zaszczytną funkcję, którą powierzyliście mi Państwo aktem wyborczym. Mimo, że staram się, podobnie jak wielu moich kolegów z parlamentu, załatwiać jak najlepiej sprawy ważne dla całej naszej społeczności i poszczególnych obywateli wiem, że jest jeszcze wiele do zrobienia, aby w naszej Ojczyźnie było lepiej. I dlatego nadal będę sprawował mandat aktywnie i z zaangażowaniem, tak jak czynię to dotychczas. Jestem przekonany, że Państwo to akceptujecie i że będziecie mnie Państwo w tej misji wspierać, tak jak dotychczas. Dziękuję Wam za to.

dr hab. Józef Brynkus
Poseł na Sejm RP

„Biuletyn” trafi do Waszych domów od poniedziałku, a dla internautów do pobrania już dziś w PDF poniżej: