Poseł Brynkus > Aktualności > Aktualności > Gmina Wadowice odzyskała kasę za likwidację nielegalnego składowiska na ul. Polnej?

Gmina Wadowice odzyskała kasę za likwidację nielegalnego składowiska na ul. Polnej?

To nie pierwszy raz Poseł Brynkus zajmuje się tą sprawą. Warto przypomnieć, że najpierw doprowadził do likwidacji tego wysypiska, które zagrażało wybuchem epidemii w Wadowicach, bo już szczury wielkości kotów po stercie śmieci biegały. Potem ciągle pytał o to, czy burmistrzowi Klinowskiemu udało się odzyskać pieniądze za wywóz tych śmieci i ich utylizację na wysypisku w Choczni. Niestety sprawa ciągnie się już kilka lat i do tej pory mieszkańcy Wadowic nie wiedzą, co się dzieje. W związku z tym parlamentarzysta pyta Burmistrza Kalińskiego.

Wadowice, dnia 13 maja 2019 roku

 

 

Szanowny Pan
    Bartosz Kaliński
           Burmistrz Wadowic

 

Szanowny Panie Burmistrzu!
W związku z upływem roku od poprzedniej informacji Gminy Wadowice w sprawie likwidacji nielegalnego składowiska odpadów przy ul. polnej w Wadowicach oraz kosztów jego likwidacji, w trybie ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora proszę o następujące informacje:

– Czy Gmina Wadowice wyegzekwowała od osoby nielegalnie składującej odpady przy ul. Polnej koszty likwidacji składowiska? Ile zaległości wyegzekwowano i jakie winowajczyni ma jeszcze zaległości wobec Gminy Wadowice?

– Jeżeli zaległości nie wyegzekwowano to dlaczego i jakie działania planuje Gmina Wadowice, aby te zaległości wyegzekwować?

Z poważaniem
dr hab. Józef Brynkus
Poseł na Sejm RP

Fot. Krzysztof Sitko/Pressmania.pl

Zapraszamy do lektury 6. Numeru Biuletynu informacyjnego Brynkus! W sieci do pobrania TUTAJ.


Opracowanie: Biuro Poselskie dra hab. Józefa Brynkusa