Poseł Brynkus > Aktualności > Aktualności > Donald Tusk wjechał do Polski 3. maja na cherlawej szkapie

Donald Tusk wjechał do Polski 3. maja na cherlawej szkapie

„Gdyby Edward Gierek miał taką propagandę jak PiS to rządziłby do dziś” – mówił poseł dr hab. Józef Brynkus w programie „Minęła 8” w TVP Info.

Unia pomagała strefie euro, czyli samej sobie. – Pomaganie Grecji wyglądało jak reanimowanie trupa w tragedii antycznej. Unia Europejska tak naprawdę nie pomagała wyjść Grecji z kryzysu tylko ratowała banki krajów starej unii – podkreślał poseł Kukiz’15. – Polska nie mogłaby być drugą Grecją – dodał.

Obecna władza w kampanii obiecywała „złote góry”. – PiS idąc po władzę twierdził, że idzie uporządkować państwo. Zapowiadali, że chcą posprzątać po rządach PO-PSL, ale do tej pory nie zrobili nic. W czasach rządów totalnej opozycji przez Polskę przetaczały się wielkie afery jak Amber Gold, autostradowa, Ciechu, stoczniowa, czy inne. Jednak PiS nie potrafił od prawie 4 lat nikogo rozliczyć. Nie udało się naprawić sądownictwa, tylko wymieniono ludzi z tamtych na swoich. PiS chce pudrować a nie naprawiać sądownictwo oraz inne sfery życia publicznego, a tego się nie da zrobić. Reforma musi być jak miecz Damoklesa – twierdził poseł Ziemi Wadowickiej…

Reforma szkolnictwa jest jak jedna wielka ustawka. – Najlepszym przykładem nieudolności PiS jest ustawa 2.0 Gowina, czyli reforma szkolnictwa wyższego. W trakcie pracy nad nią doszło do kupowania środowiska naukowego przez obligacje, ale kasy nikt nie dostał i nie dostanie, jeśli nie zostaną te obligacje wykupione. A w dodatku sekretarz stanu Piotr Dardziński, który pracował nad ustawą i całą reformą, zrobił to pod siebie i został dyrektorem Sieci Badawczej Łukasiewicz. Dla ludzi Gowina to było przejęcie „korytka+”. Kolejnym skandalicznym efektem reformy będzie zatrudnianie na uczelniach byłych sędziów bez oceny. Jednak propaganda PiS jest tak wielka, że gdyby Gierek miał taką samą to rządziłby do dziś – ironizował poseł dr hab. Józef Brynkus.

Reforma służby zdrowia nic nie dała. – PiS nie wie jak zreformować służbę zdrowia. Najlepszym przykładem są pielęgniarki. Ta grupa zawodowa pracuje za głodowe pensje i przez to nie ma napływu nowych kadr do szpitali. W tym wypadku nie chodzi o zamykanie szkół pielęgniarskich. Aby zmienić to, co się dzieje trzeba podnieść pensje tak, by zatrzymać pielęgniarki w kraju. Jeśli tak się nie stanie, to niebawem może się okazać, że nie będzie miał kto pracować w szpitalach. A trzeba przypomnieć, że mamy bardzo szybko starzejący się personel medyczny – przypominał parlamentarzysta Kukiz’15.

– Zło trzeba nazywać po imieniu. To wielki wstyd dla Uniwersytetu Warszawskiego, że doszło do takiego wykładu 3 maja. Takie przemówienie powinno być zaraz przerwane. Władze uczelni nie stanęły na wysokości zadania. Jest rzeczą niemożliwą, aby Tusk nie wiedział o czym będzie mówił Jażdżewski. Ten człowiek swoim wystąpieniem już całkowicie zepsuł opinię o Tusku.  Podsumowując to do czego doszło na UW, można śmiało powiedzieć, że Tusk wjechał do Polski 3. Maja na cherlawej szkapie, a zapowiadał, że będzie to ważne wystąpienie. To był kolejny przykład na intensyfikowanie walki z kościołem w Polsce i Unii Europejskiej, oraz walki z wartościami, z których wyrośliśmy – podkreślał dr hab. Józef Brynkus.

Cały program „Minęła 8” mozna obejrzeć poniżej:

Zapraszamy do lektury 6. Numeru Biuletynu informacyjnego Brynkus! W sieci do pobrania TUTAJ.


Opracowanie: Biuro Poselskie dra hab. Józefa Brynkusa