Poseł Brynkus > Aktualności > Aktualności > Planowany strajk nauczycieli jest rodzajem szantażu, ale koniecznym

Planowany strajk nauczycieli jest rodzajem szantażu, ale koniecznym

Parlamentarzysta Ziemi Wadowickiej był gościem w „Jedynce” Polskiego Radia, gdzie zdeklarował poparcie dla upominających się o swoje prawa nauczycieli i pracowników oświaty. – Planowany strajk można nazwać rodzajem szantażu, który – w tych okolicznościach – jest koniecznością – mówił w audycji „W samo południe” dr hab. Józef Brynkus, poseł Kukiz’15.

Nauczyciele w całej Polsce zapowiadają strajk na 8 kwietnia 2019 roku, czyli kilka dni przed egzaminami gimnazjalnymi i ósmoklasisty. Pracownicy oświaty domagają się podwyżki w wysokości 1000 złotych do wynagrodzenia podstawowego.

O planowanych protestach mówił w audycji „W samo południe” Józef Brynkus, poseł Kukiz’15. – Planowany strajk można nazwać rodzajem szantażu, który – w tych okolicznościach – jest koniecznością. Nauczyciele muszą zastosować narzędzie, jakie zwróci na nich uwagę, a władza będzie zdolna do rzetelnych rozmów z nimi – stwierdził poseł Józef Brynkus, który uznał również, że strajk jest narzędziem politycznym, ale dodał równocześnie, że do strajku przystępuje również „Solidarność” nauczycielska, „którą trudno posądzić o to, że stoi po tej samej stronie, co Związek Nauczycielstwa Polskiego”. – Jestem bardzo krytyczny jeśli chodzi o ZNP, który przybrał centrowo-lewicowe barwy polityczne – kontynuował poseł Kukiz’15.

Więcej o strajku nauczycieli w nagraniu audycji.

Audycja: W samo południe

Fot. Robert Szkutnik/JezioroMucharskie

Zapraszamy do lektury 6. Numeru Biuletynu informacyjnego Brynkus! W sieci do pobrania TUTAJ.


Opracowanie: Biuro Poselskie dra hab. Józefa Brynkusa