Poseł Brynkus > Aktualności > Aktualności > Schetyna i jego akolici oraz PiS nie mają programu na wybory do PE

Schetyna i jego akolici oraz PiS nie mają programu na wybory do PE

Poseł dr hab. Józef Brynkus był w niedzielę 24 lutego 2019 roku gościem programu „Strefa Starcia” w TVP Info.

Brak programu na wybory europejskie. – „Totalna opozycja zebrana przez Schetynę jest bez programu w ogóle, zarówno na Polskę, jak też na Europę. Jedyny jej projekt to antyPiS i nic więcej, stąd też nie potrafią się dogadać. Inna sprawa, że propozycje Kaczyńskiego – tzw. jego piątka (charakterystyczne, że już nie Morawieckiego) są dziwne, bo zostały przez PiS przedstawione w kontekście wyborów europejskich, co oznacza, że też nie mają żadnego programu europejskiego” – podkreśla poseł dr hab. Józef Brynkus.

Rozdawnictwo publicznej kasy nie jest rozwiązaniem. – „Pieniądze są znalezione w budżecie, bo częściowo został uszczelniony VAT. Jednak rozwiązanie PiS nie jest prodzietne, ani prorozwojowe. Partia rządząca realizuje tylko interesy niektórych jej wyborców. A pieniądze powinny być wydawane z budżetu w sposób racjonalny” – stwierdza poseł Ziemi Wadowickiej.

Polacy potrafią wydawać zarobione pieniądze. – „Problem polega na tym, że trzeba podnieść w Polsce kwotę wolną od przychodów od pensji. PiS proponuje kwotę wolną od podatku dla ludzi najmniej zarabiających, ale w kwocie ośmieszającej tą propozycję. Kwota wolna od podatku powinna zostać podniesiona w sposób znaczący, co spowoduje, że w portfelach Polaków zostanie więcej pieniędzy i wydadzą ją na co zechcą” – mówi poseł dr hab. Józef Brynkus.

Jednocześnie parlamentarzysta Kukiz’15 podkreślał, że zwolnienie z podatków młodych Polaków do 26 roku nie zatrzyma ich w kraju. Przerażające jest to, że za stworzenie luki VAT-owskiej w III RP nikt nie usłyszał zarzutów i nie został skazany pomimo wielkich słów wygłaszanych przez polityków partii rządzącej.

Cały program do obejrzenia poniżej: