Poseł Brynkus > Aktualności > Aktualności > Tusk wraca do polskiej polityki

Tusk wraca do polskiej polityki

„Król Europy” i były premier Donald Tusk zamierza zawojować polską scenę polityczną. Według medialnych doniesień szef Rady Europejskiej 4 czerwca może powołać nowy ruch polityczny złożony ze środowisk niezwiązanych z partiami opozycyjnymi. Jak na razie sprawy nie chce komentować Platforma Obywatelska. Według ekspertów to eksperyment, który może być zagrożeniem dla Grzegorza Schetyny i pogrążyć PO w zbliżających się wyborach.

Skąd pomysł na nową formację polityczną w Polsce? – „Wiosna” jest sezonowa, a w dodatku jej program na samym starcie został ośmieszony stąd też pewnie niemieccy mocodawcy postanowili wspomóc inne środowiska, gromko odwołujące się do tzw. liberalnej wolności, wspomóc ruch Tuska – mówi poseł dr hab. Jóżef Brynkus.

Skąd ten rozłam w „totalnej opozycji”? – Rozczarowaniem może być choćby zawiązanie przez Schetynę Koalicji Europejskiej. Złączenia się i takiego aliansu z byłymi postkomunistami nikt się nie spodziewał, a więc dla Donalda Tuska jest to na pewno powód i szansa na ponowne zaistnienie w polskiej polityce – przewiduje parlamentarzysta Kukiz’15. Józef Brynkus nie wykluczył, że Ruch może być pierwszym krokiem Tuska do wyborów prezydenckich.

W Polsce 4 czerwca 1992 roku doszło do „Nocnej zmiany”. – Pamiętam tamten czas. Polska wtedy straciła szansę na rozliczenie agentury, która zinflitrowała opozycję antykomunistyczną w PRL – podkreśla poseł dr hab. Józef Brynkus w programie Polsat News.

Zapraszamy do lektury 6. Numeru Biuletynu informacyjnego Brynkus! W sieci do pobrania TUTAJ.


Opracowanie: Biuro Poselskie dra hab. Józefa Brynkusa