Poseł Brynkus > Aktualności > Aktualności > Biedroń do jesieni nie dotrwa

Biedroń do jesieni nie dotrwa

Poseł dr hab. Józef Brynkus był gościem Macieja Wolnego w TV wPolsce.pl, a tematem rozmowy były: 100 lat Sejmu Ustawodawczego, nowe ugrupowanie Roberta Biedronia – Wiosna, nowe ugrupowanie Donalda Tuska – Ruch 4 czerwca?

Polską scenę polityczną czekają zmiany. – „Wiosna” to żadna nowa jakość w polskiej polityce, to przede wszystkim twór pijarowy. Jednym z doradców jest założyciel i twórca sondażowni Kantar Millward Brown. Ten ruch został już obśmiany, a ludzie którzy stoją za nim zorientowali się, że jego efektywność będzie marna. Stąd też pomysł na nowy ruch, który ma się ogniskować wokół Donalda Tuska. Biedroń mógł być pewnego rodzaju zagrożeniem dla PO, ale dzięki idiotycznemu programowi stracił szansę – mówi poseł dr hab. Józef Brynkus.

Progresywny ruch wspierany jest ze środków zagranicznych instytucji? – Szeroko pojęty ruch Biedronia od lat jest dotowany przez Fundację im Friedricha Eberta, mającą swoje przedstawicielstwa na całym świecie, nawet w takich krajach jak Rwanda czy Wietnam. Jednym z miast, do którego z lewackim przesłaniem zawitał jeszcze wtedy prezydent Słupska były Wadowice. Zrobił to jednak w złą dla siebie godzinę, bo jego wystąpienie zostało zablokowane przez patriotów: (czytaj tutaj). Widać jednak, że nie przeszkodziło to Biedroniowi w sianiu lewactwa i założył partię: Wiosna – podkreśla parlamentarzysta Kukiz’15. 

Czy „Wiosna” to nowe otwarcie na polskiej scenie politycznej? – Jak wynika z pierwszych reakcji – które wbrew napompowanym sondażom pokazują mizerne poparcie dla Wiosny, której program został ośmieszony – partia ta nie namiesza na polskiej scenie politycznej. Stąd też pewnie inni niemieccy mocodawcy postanowili wspomóc inne środowiska, gromko odwołujące się do tzw. liberalnej wolności, wspomóc ruch Tuska – stwierdza poseł dr hab. Józef Brynkus. – I o tych sprawach rozmawialiśmy wPolsce z red.Maciejem Wolnym – dodaje.

Zapraszamy do lektury 6. Numeru Biuletynu informacyjnego Brynkus! W sieci do pobrania TUTAJ.


Opracowanie: Biuro Poselskie dra hab. Józefa Brynkusa