Poseł Brynkus > Aktualności > Aktualności > Prawicowe media na „partyjnej smyczy” spółki „Srebrna”?

Prawicowe media na „partyjnej smyczy” spółki „Srebrna”?

Poseł dr hab. Józef Brynkus był gościem programu „Popołudnie WNET” w Radio Wnet. W audycji „Radia Wnet” padają informacje w jakiej konfiguracji do wyborów europejskich pójdzie ruch Kukiz’15 oraz jakie będą polityczne konsekwencje publikacji nagranej rozmowy Jarosława Kaczyńskiego z austriackim biznesmenem  Gerardem Birgfellnerem.

Medialna bomba okazała się niewypałem, ale.. – Problem rozmowy Prezesa Kaczyńskiego został źle sfokusowany. Szef PiS nie zachowuje się typowo do nagrań do jakich byliśmy przyzwyczajani w czasach PO-PSL. Problem jest jednak poważny, bo dotyczy majątku partii politycznych w Polsce – mówi poseł dr hab. Józef Brynkus.

Czy jest to działanie niezgodne z prawem? – Ta rozmowa pokazuje, że problem jest też prawny – posłom nie wolno prowadzić działalności gospodarczej, a negocjacje w tym przypadku miały charakter działalności gospodarczej, zwłaszcza, że padają tam konkretne kwoty za usługę dla austriackiego przedsiębiorcy. Rodzi się również takie pytanie – dlaczego Prezes Kaczyński negocjował z przedsiębiorcą zagranicznym, przecież w Polsce mamy dość firm budowlanych i to takich, które mają swój własny kapitał – zastanawia się parlamentarzysta z Wadowic.

Media są na partyjnej smyczy w Polsce? – Gdyby partie w Polsce nie posiadały takich majątków, to prezes partii rządzącej nie zajmowałby się działalnością biznesową polegającą na stworzeniu bazy do dalszego funkcjonowania. Ważne jest, to co wyszło przy okazji, relacje różnych mediów ze spółką „Srebrna”, czy Instytutem im. Lecha Kaczyńskiego, który przez spółkę „Srebrna” kontroluje mnóstwo mediów przez co ma wpływ na kreowanie wizerunku PiS w opinii publicznej – podkreśla poseł Kukiz’15.

Pełny zapis rozmowy w Radio Wnet słuchaj tutaj.

Zapraszamy do lektury 6. Numeru Biuletynu informacyjnego Brynkus! W sieci do pobrania TUTAJ.


Opracowanie: Biuro Poselskie dra hab. Józefa Brynkusa