Poseł Brynkus > Aktualności > Aktualności > Hejt nie może być bezkarny. Trzeba walczyć z mową nienawiści

Hejt nie może być bezkarny. Trzeba walczyć z mową nienawiści

Policja aresztowała wielu ludzi nawołujących w sieci do zbrodni z nienawiści. – Przykłady reakcji służb na hejt będą takim sygnałem ostrzegawczym. Potrzebna jest większe zaangażowania się organów państwa w zwalczanie mowy nienawiści – mówił dr hab. Józef Brynkus w Radio Kraków.

Świat mediów musi się zmienić. – Media muszą być bardziej odpowiedzialne za język debaty publicznej i nie powinny się skupiać na tym, aby pokazywać tylko najbardziej agresywne zachowania i wypowiedzi – podkreśla poseł Kukiz’15.

Media publiczne i prywatne nie mogą przekraczać granic. – Telewizja publiczna przygotowała zbitek informacji dolewającej oliwy do ognia po zabójstwie Prezydenta Adamowicza. Trzeba iść w kierunku uświadomienia uczestników debaty publicznej w mediach elektronicznych i społecznościowych do odpowiedzialności za słowa – proponuje parlamentarzysta z Wadowic.

W internecie nikt nie jest anonimowy. – Najgorszą rzeczą w obecnie tragicznej sytuacji jest to, że w mediach próbujemy utrwalać mit, że człowiek w sieci jest anonimowy, a to jest nieprawdą i każdy o tym powinien pamiętać – przypomina poseł dr hab. Józef Brynkus i dodaje, że jest przeciwny cenzurze w sieci, ale konieczny jest zdrowy rozsądek.

Więcej na stronie Radio Kraków. 

Fot. Radio Kraków


Opracowanie: Biuro Poselskie dra hab. Józefa Brynkusa