Poseł Brynkus > Aktualności > Aktualności > Aresztowanie dyrektora Huawei w Polsce jest tylko wierzchołkiem góry lodowej

Aresztowanie dyrektora Huawei w Polsce jest tylko wierzchołkiem góry lodowej

ABW zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzewanych o szpiegostwo. – Komisja ds. służb specjalnych powinna zostać zwołana natychmiast – podkreśla poseł dr hab. Józef Brynkus.

Polska stała się obszarem infiltracji różnych państw. – Problematyka cyfryzacji państwa polskiego obecnie napewno jest przedmiotem działności nie tylko szpiegów obcych państw, ale także środowisk ludzi służby wywodzących się z czasów postkomunistycznych. Dziennikarze powinni zaintersować się rozszerzaniem sieci szerokopasmowych w Polsce m.in. sieciami szerokopasmowymi w Małopolsce – przypomina parlamentarzysta Kukiz’15.

Komentarz dla TVP Info.

To może być tylko sygnał. – Nie wyobrażam sobie, żeby nasze służby specjalne, polski kontrwywiad dokonywały aresztowania w sytuacji kiedy sprawa nie zostałaby „zapięta na ostatni guzik”. Myślę, że to aresztowanie dyrektora Huawei w Polsce jest tylko wierzchołkiem góry lodowej, a za tym pójdą kolejne zatrzymania – mówi poseł dr hab. Józef Brynkus. – Chiński kapitalizm nie jest prywatny, tam „ręka” państwa nad tym czuwa – dodaje.

Komentarz dla TVP Info.

Warto też, aby polskie służby specjalne skontrolowały działalności innych podmiotów z Chin w Polsce. Poseł dr hab. Józef Brynkus już w marcu 2017 roku interpelował w sprawie zagrożenia dla bezpieczeństwa państwa w związku z przebudową linii 220 KV Krajnik-Glinki” na zlecenie Polskich Sieci Energetycznych prowadzonej przez PINGGAO GROUP CO.LTD Chińską Spółkę Kapitałową (czytaj więcej).

Zapraszamy do lektury 6. Numeru Biuletynu informacyjnego Brynkus! W sieci do pobrania TUTAJ.


Opracowanie: Biuro Poselskie dra hab. Józefa Brynkusa