Poseł Brynkus > Aktualności > Aktualności > Poseł Brynkus interpeluje ws skandalicznych antypolskich i poniżających godność narodu polskiego treści

Poseł Brynkus interpeluje ws skandalicznych antypolskich i poniżających godność narodu polskiego treści

W internecie powstał i jest rozpowszechniany bulwersujący konglomerat antypolskiej agresji zbudowanej z mowy nienawiści, jednoczący przeciw Polsce i Polakom ludzi odwołujących się do wszelkich lewackich antypolskich nurtów i tradycji, od bolszewizmu po hitleryzm. Mając to na uwadze wystąpiłem z interpelacją poselską do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wiceprezesa Rady Ministrów prof. dra hab. Piotra Glińskiego, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego oraz Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro.

dr hab. Józef Brynkus                                                                                          Wadowice, dnia 30 listopada 2018 roku
Poseł na Sejm RP

Szanowny Pan
                                                           Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego
                          Wiceprezes Rady Ministrów
                      prof. dr hab. Piotr Gliński

Szanowny Pan
                                                                Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji
          Joachim Brudziński

Szanowny Pan
                      Minister Sprawiedliwości
   Zbigniew Ziobro

 

I     N    T     E     R     P     E     L     A     C     J     A

w sprawie skandalicznych antypolskich i poniżających godność narodu polskiego treści publikowanych przez portal silesia-schlesien-śląsk.com

Według informacji opublikowanych na portalu internetowym Silesia-Schlesien-Śląsk. Alle Rechte vorbehalten, którym zawiaduje Redakcja@silesia-schlesien.com przeczytać można między innymi, że Polacy to złodzieje, gwałciciele i mordercy, zaś Polska w 2018 roku wcale nie powinna obchodzić stulecia odzyskania niepodległości w 1918 r., bo co najmniej dwa lata wcześniej, w 1916 r. przyznali ją jej… Niemcy.

Przeglądając archiwalne artykuły dostępne na tym portalu można odnieść wrażenie, że antypolska agresja wśród piszących tam narasta od co najmniej kilkunastu lat. Swoją drogą warto zauważyć, że jeszcze w latach 2007-2011 nazwa portalu usystematyzowana była nieco inaczej: Silesia-Śląsk-Schlesien, natomiast w ostatnich latach niemiecki człon nazwy wysunięty został przed polski. Mało tego, w adresie kontaktowym portalu polski człon w ogóle nie występuje.

Czytając zamieszczone na wymienionym portalu artykuły i wypowiedzi, można się przekonać, że znaczna część piszących na nim osób zionie wręcz nienawiścią do Polski, polskiej tradycji i kultury. Pod pretekstem przypominania faktycznych i rzekomych krzywd poniesionych przez tzw. autochtonów, ale przede wszystkim przez wysiedlonych na mocy międzynarodowych decyzji ze Śląska (i w ogóle z Polski) Niemców, autorzy tacy jak: prof. Gerhard Bartodziej, dr Ewald Stefan Pollok czy Benhard Soika, przypisują Polakom skłonności kryminalne i zbrodnicze. W wielu fragmentach autorzy tych skandalicznych publikacji używają wręcz języka antypolskiej nienawiści, od lat obecnego w propagandzie tzw. ziomkostw śląskich w Niemczech, a stosowane przez nich elementy semantyczne przypominają te z mów Adolfa Hitlera czy Josepha Goebbelsa.

W próbach poniżania Polaków i fałszowania wiedzy historycznej wtóruje im na tym kryptohitlerowskim portalu znana z propagowania licznych nieprawdziwych i w żaden sposób nieudokumentowanych wizji stosunków polsko-żydowskich prof. Barbara Engelking-Boni, przypisująca Polakom, podobnie jak w wielu innych publikatorach, mordowanie Żydów. Skrajnie lewaccy politycy, którzy tak bardzo lubią powoływać się na swój rzekomy „antyfaszyzm”, jak prof. Joanna Senyszyn czy dr hab. Lech Nijakowski, przy okazji atakowania obecnie rządzącego w Polsce PiS, próbują podważać całą polską tradycję demokratyczną.

W ten sposób powstał i jest rozpowszechniany bulwersujący konglomerat antypolskiej agresji zbudowanej z mowy nienawiści, jednoczący przeciw Polsce i Polakom ludzi odwołujących się do wszelkich lewackich antypolskich nurtów i tradycji, od bolszewizmu po hitleryzm.

Głoszone przez nich treści są wprawdzie – patrząc przez pryzmat naukowy – bzdurne oraz wulgarne, ale ze względu na dostępność publiczną niosą zagrożenie dla czytelników, nieświadomych używanych przez ich autorów fałszerstw i kłamstw. Wolność słowa, wolność głoszenia poglądów i dyskursu naukowego czy politycznego, stanowią ostoję demokracji. Nie mogą jednak być nadużywane – zwłaszcza w tak skandaliczny sposób, poprzez kłamstwa i język nienawiści – do ataku na państwo i społeczeństwo, które tę wolność gwarantuje.

Dlatego pragnę zapytać Panów Ministrów:

Czy działalność portalu Silesia-Schlesien-Śląsk jest znana i monitorowana, jako stanowiąca zagrożenie poprzez używanie mowy nienawiści oraz regularne naruszanie dobrego imienia Polski i Polaków?

Czy redakcja portalu Silesia-Schlesien-Śląsk w realizacji swej antypolskiej agresji korzysta ze wsparcia jakichkolwiek funduszy lub środków publicznych, europejskich, rządowych lub samorządowych?

Czy w świetle obowiązującego w Polsce, ale także ogłoszonego na stronie redakcyjnej portalu zobowiązania do przestrzegania norm prawnych, nie powinno zobowiązanie to zostać wyegzekwowane na drodze administracyjnej oraz sądowej?

Jestem przekonany, że pobłażliwość wobec takiego nasilenia antypolskiej agresji nie tylko nie służy Polsce, ale wręcz zachęca inne podmioty do stosowania podobnych praktyk.

dr hab. Józef Brynkus
Poseł na Sejm RP