Poseł Brynkus > Aktualności > Aktualności > PiS ze wstydem proceduje ustawę o obniżce emerytur byłym eSBekom

PiS ze wstydem proceduje ustawę o obniżce emerytur byłym eSBekom

Powód – nie przyjęli uchwały o ofiarach stanu wojennego. Marszałek Sejmu na obecnym posiedzeniu zablokował procedowanie przyjętej przez Komisję Kultury uchwały o uczczeniu pamięci ofiar stanu wojennego. Co więcej dotąd w drukach sejmowych nie umieścił tej wersji zaproponowanej przez klub Kukiz’15. Uchwałę zastąpiły lakoniczne i tchórzliwe 3 zdania o tragicznych wydarzeniach, które miały wówczas miejsce.

W środę (14.11.2016r.) przyjął Sejm skandaliczną w treści uchwałę upamiętniającą rocznicę śmierci Stanisława Mikołajczyka. Polityka mocno kontrowersyjnego, o którym historycy mają różne opinie. Ale to nie najważniejsze w tej uchwale. Skandaliczne jest to, że przez słowa, iż Mikołajczyk wszedł do TRJN, uznanego przez aliantów, ale rządu niedemokratycznego, Sejm uznał demokratyczny charakter tego rządu komunistycznego.

Czego się boicie – tego, by jednoznacznie potępić juntę Jaruzelskiego i jego siepaczy,

– boicie się słów o ofiarach stanu wojennego

– wstydzicie się wymienić ich imiona, a wychwalacie Andrzeja Wajdę?

– doceniam tu tych posłów, m. in. Jarosława Kaczyńskiego, który wyszedł z Sejmu, gdy jego koledzy taką uchwałę przyjmowali

– boicie się słów, że ofiary stanu wojennego cierpią biedę?

I tak Sejm polski jest podzielony, a próba zasypania rowu podziału ideologicznego i politycznego, pogłębianego przez Nowoczesną i PO, jak pokazał to dzień wczorajszy, przez tchórzostwo i hipokryzję posłów PiS nic nie da

Trzeba było przyjąć tę uchwałę o ofiarach stanu wojennego, choćby autorstwa Kukiz’15 (czytaj tutaj). A dziś z podniesionym czołem procedować uchwałę o odebraniu przywilejów emerytalnych dla byłych funkcjonariuszy aparatu represji Polski Ludowej.

I na koniec podstawowe pytanie: Czy jesteście na tyle odważni, by odebrać też przywileje emerytalne wysokim funkcjonariuszom partii, funkcjonariuszom sądownictwa i prokuratury Polski Ludowej??