Poseł Brynkus > Aktualności > Aktualności > Spotkanie z działaczami i osobami wspierającymi Kukiz’15 w Myślenicach

Spotkanie z działaczami i osobami wspierającymi Kukiz’15 w Myślenicach

Poseł dr hab. Józef Brynkus spotkał się z mieszkańcami Myślenic i okolic w piątek (30.11.2018 r.). Parlamentarzysta chce być blisko codziennych spraw w swoim okręgu, a problemów ludzkich i dramatów nie brakuje. Tematem wiodącym było podsumowanie kampanii samorządowej, przyszłość polityczna Kukiz’15 i przygotowania do kolejnych wyborów. Gorąca dyskusja i wymiana zdań w ten andrzejkowy wieczór była bardzo intensywna.

Podczas debaty ustalono plan działania dla powiatu myślenickiego. Działacze Kukiz’15 zdeklarowali chęć stworzenia filii biura poselskiego dra hab. Józefa Brynkusa, co spotkało się z aprobatą parlamentarzysty. Jednak nie szczędzono też słów krytyki w związku z kolejnymi odejściami posłów z klubu poselskiego Kukiz’15, w tym przypadku: Kuleszy i Jakubiaka. Rozmawiano o strategii medialnej i zwracano uwagę na zbyt słabe promowanie idei ruchu.

Dużą część spotkania poświęcono podsumowaniu kampanii samorządowej w powiecie myślenickim. – Bardzo dziękuję za Wasze zaangażowanie i promocję idei Kukiz’15 w trakcie minionej kampanii. Tym razem nam się nie udało, ale wszystko przed nami mówił poseł Brynkus. – Nie wycofujemy się z naszych głównych postulatów o których mówił Paweł Kukiz w trakcie kampanii prezydenckiej i naszego programu dla Polski. Będziemy wierni ideom, które nieśliśmy na sztandarach do Sejmu – podkreślał parlamentarzysta Kukiz’15.

Sympatycy Ruchu pytali o pomysł na pozyskiwanie nowych działaczy oraz wspólne koalicje wyborcze podczas kolejnych wyborów do Parlamentu Europejskiego. Jednocześnie podkreślali, że nie pobierając subwencji partyjnej Kukiz’15 ma utrudnione działanie na polskiej scenie politycznej. Podnoszono kwestię kwoty wolnej od podatku, a nawet padła propozycję, aby Polaków całkowicie zwolnić z płacenia podatku dochodowego, co mogłoby być ewenementem na skalę światową. Poseł zdeklarował przedstawienie sprawy ekspertom i konsultacje, ale odniósł się sceptycznie do tego pomysłu.

Wolne głosy i bardzo konkretne propozycje przedstawione posłowi zostały zapisane i będą realizowane. Parlamentarzysta zdeklarował organizację w Myślenicach spotkania z Liderem Kukiz’15 Pawłem Kukizem oraz kolejne rozmowy z lokalnymi działaczami. – Musimy być blisko ludzi, nie tylko w miastach powiatowych, ale w każdym innym miejscu, gdzie znajdzie się grupa mieszkańców chętna do spotkania i dyskusji o problemach jakie nurtują nas w trakcie dnia codziennego. Idziemy nadal wspólnie po Polskę naszych marzeń dla naszych dzieci i wnuków. Kukiz’15 jest naszym szyldem, ale także ideą o którą będziemy walczyć z partiokracją – powiedział poseł dr hab. Józef Brynkus.

Zapraszamy do lektury 6. Numeru Biuletynu informacyjnego Brynkus! W sieci do pobrania TUTAJ.


Opracowanie: Biuro Poselskie dra hab. Józefa Brynkusa