Poseł Brynkus > Aktualności > Aktualności > List do mieszkańców dra hab. Józefa Brynkusa kandydata na Burmistrza Wadowic

List do mieszkańców dra hab. Józefa Brynkusa kandydata na Burmistrza Wadowic

Kandydat Kukiz’15 na Burmistrza Wadowic skierował specjalny adres do mieszkańców Wadowic oraz całej Gminy. – Nie będę obiecywał. Chcę razem z Wami podjąć wspólny wysiłek pracy dla nas wszystkich. Dla naszej Małej Wadowickiej Ojczyzny. Wymagajmy od siebie, choćby inni mówili, że nie musimy, bo zrobią to za nas – pisze w liście dr hab. Józef Brynkus.

List do mieszkańców Gminy Wadowice.

 

„Wymagajcie od siebie choćby inni od Was nie wymagali”
Święty Jan Paweł II

 

Szanowni Mieszkańcy Gminy Wadowice,
niedługo wspólnie staniemy przed bardzo ważnym wyborem. To od nas będą zależały charakter oraz kierunek rozwoju Miasta i Gminy przez najbliższe lata. Nie powinniśmy się pomylić, bo na błędy nas nie stać. Bo każdy z nas zasługuje na wszystko co najlepsze. I wiem, że potrafimy to razem zrobić.

Nie pora dzisiaj na tworzenie kiepskich wizji Miasta, odcinającego się od Papieskich korzeni, bo przecież wszyscy z nich wyrastamy. To one kształtowały nas przez lata i są wzorem w codziennym życiu. Nie pora na obietnice nowych obiektów, które nigdy nie zostaną wybudowane i targowisko wyborcze „kto da więcej”.

Jedyne, co mogę Wam obiecać, to wspólną pracę. Pragnę, aby każde moje działanie miało korzenie w Waszych realnych potrzebach. Aby wszystkie działania służyły poprawie życia, zapewnieniu nam wszystkim bezpieczeństwa i spokoju. Możemy to osiągnąć wsłuchując się w swoje potrzeby i razem podejmując działania służące wspólnemu dobru.

Potrzebujemy życia spokojnego, bezpiecznego i godnego. Nasza Gmina i Miasto ma ogromny, niewykorzystany potencjał. I chciałbym po niego sięgnąć razem z Wami. Nie musimy go szukać daleko. On jest w Wadowickiej Ziemi, w naszych sercach, w naszej historii. Możemy być z niego dumni. To miejsce będące szansą na realizację planów i marzeń dla każdego z nas. Rolnik, rzemieślnik, przedsiębiorca, kobieta pracująca w domu, i ta z trudem łącząca pracę zawodową z rodzinnymi obowiązkami, powinni wiedzieć, że praca samorządu służy realizacji ich potrzeb.

Drogą łatwą jest oczekiwanie, że coś dostaniemy. Drogą przyjemną jest słuchanie, że nie musimy nic robić, bo ktoś zrobi to za nas. Nie będę obiecywał. Chcę razem z Wami podjąć wspólny wysiłek pracy dla nas wszystkich. Dla naszej Małej Wadowickiej Ojczyzny. Wymagajmy od siebie, choćby inni mówili, że nie musimy, bo zrobią to za nas.

Jesteśmy dumni z naszej historii, kultury i tradycji. Ilość języków, które można usłyszeć na wadowickim rynku, świadczy o rozpoznawalności na całym świecie. Rozpoznawalności opartej na papieskim symbolu. Nie pozwólmy, aby „progresywne” wizje polityki,  przez kolejne lata były wizerunkiem Papieskiego Miasta.

Dlatego, zwracam się do każdego z Was z prośbą – Chodźmy na Wybory.
Zróbmy to razem, bo zasługujemy i jesteśmy warci znacznie więcej.

Z wyrazami szacunku
Józef Brynkus
Kandydat na Burmistrza Wadowic
Tel. 601 517 683

 

Brynkusa szczęśliwa siódemka dla Wadowic i program dla całej Gminy (czytaj więcej)