Poseł Brynkus > Aktualności > Aktualności > Kukiz ’15 apeluje o wyjaśnienie afery korupcyjnej w Radomiu

Kukiz ’15 apeluje o wyjaśnienie afery korupcyjnej w Radomiu

Jak poinformowały media w latach 2010-2016 politycy PISu byli zamieszani w radomski układ korupcyjny. Posłowie Klubu Klukiz ’15 proszą o wyjaśnienie sprawy i przedstawienie faktów mieszkańcom Radomia. – Chciałbym zwrócić się do władz Prawa i Sprawiedliwości o wyjaśnienie sprawy, która bulwersuje mieszkańców Radomia. – zaapelował Poseł Kukiz ’15 Robert Mordak na konferencji prasowej w Sejmie.

Sprawa dotyczy radomskiego układu korupcyjnego, w który zamieszani są byli i obecni politycy PISu. Ze względu na to, że politycy w Radomiu zaprzeczają tym doniesieniom Poseł Robert Mordak pytał w Sejmie o tematy związane z aferą korupcyjną.

– Zadałem pytanie do Premiera, czy prawdą jest, że pan Igor M., były wiceprezydent Radomia przyznał się do zarzucanych mu czynów i dobrowolnie oddał się karze. Niestety odpowiedzi nie otrzymałem – wyjaśnił poseł Kukiz ’15.

– Członkowie rządu nie mogą ukrywać informacji, tylko dlatego, że dotyczy to posłów Prawa i Sprawiedliwości czy też ewentualnych nieprawidłowości. Musimy pamiętać, że rząd formowany przez taką czy inną partię, jest nadal rządem, który ma działać na rzecz wszystkich Polaków – mówił poseł Grzegorz Długi.

Posłowie Kukiz ’15 podkreślili, że korupcja nie ma politycznej nazwy i jest po prostu złem, z którym trzeba walczyć.

– Domagamy się, aby kampania była przejrzysta i prosimy o pilne zajęcie się sprawą, aby Obywatele wiedzieli na kogo oddają głos – zaapelował poseł Bartosz Józwiak.

– Wzywamy rząd, aby przypomniał sobie, że jest rządem Rzeczpospolitej Polskiej i wyjaśnił co dzieje się w Radomiu – dodał poseł Grzegorz Długi.

O radomskim układzie korupcyjnym poinformowały media. Z informacji tych wynika, że w układ zamieszani są samorządowcy i politycy PISu.