Poseł Brynkus > Aktualności > Aktualności > Kukiz’15 apeluje do PIS i PO o zwrócenie pieniędzy Obywatelom

Kukiz’15 apeluje do PIS i PO o zwrócenie pieniędzy Obywatelom

Prawo i Sprawiedliwość oraz Platforma Obywatelska atakują się w kampanii billboardowej. Marszałek Stanisław Tyszka zaapelował o zaprzestanie akcji i zwrot pieniędzy wydanych na ten cel. – Apelujemy do Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej o natychmiastowe zwrócenie pieniędzy wydanych na kampanię billboardową w Polsce – mówił na konferencji prasowej w Sejmie Marszałek Stanisław Tyszka.

205 MILIONÓW ZŁ!!!
Tyle za lata 2016-2019 wzięły sobie partie polityczne od Obywateli by móc za te pieniądze np. zaśmiecać naszą przestrzeń idiotycznymi bilbordami i plakatami, na których licytują się kto bardziej ograbił podatników. Domagamy się ujawnienia przez PO o PiS informacji o wydatkach na tą żenującą kampanię bilbordową oraz zaprzestania drenażu naszych kieszeni!!!

Kampania billboardowa, która jest prowadzona przez polityków PiS i PO zdaniem Kukiz ’15 obraża inteligencję Polaków. Marszałek Stanisław Tyszka zapowiedział złożenie wniosków w trybie dostępu do informacji publicznej.

Poseł Kukiz ’15 pyta prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i prezesa PO Grzegorza Schetynę o koszt billboardów, które zostały postawione za pieniądze Polaków.

Marszałek Stanisław Tyszka przypomniał, że Klub Kukiz ’15 zrzekł się subwencji, ponieważ chce być konsekwentny i uczciwy wobec Polaków, którzy trzy lata temu w referendum opowiedzieli się za likwidacją subwencji budżetowej.

– Jako Kukiz ’15 będziemy prowadzili kampanię uczciwie z pieniędzy naszych kandydatów, a nie za pieniądze Polaków wyjęte przymusem z ich kieszeni – podkreślił Marszałek Tyszka.

– PiS i PO zaśmieca Polskę billboardami. Apelujemy o to, aby te partie przestały okradać Polaków i zwróciły pieniądze do budżetu – dodał Marszałek Stanisław Tyszka.