Poseł Brynkus > Aktualności > Aktualności > Nie planuję transferu do PiS! Wolnościowy charakter klub Kukiz’15 mi odpowiada

Nie planuję transferu do PiS! Wolnościowy charakter klub Kukiz’15 mi odpowiada

Złośliwi twierdzą, że jestem na liście transferowej do PiS. To bzdura! Ja na tej liście jestem od początku. Od czasu, gdy powstawały listy wyborcze naszej formacji twierdzono, że jestem tajnym kandydatem. A to nie prawda. Kukiz’15 mi odpowiada. Mogę tu zachować dwa przywileje – wolność i akademickość. PiS mi tego nie da. To zaszczyt, że reprezentuję ludzi nauki. Mogę wypowiedzieć się jako poseł, tak jakbym nie mógł się wypowiedzieć jak byłbym z PiS. Zmuszanie mnie do głosowania zgodnego z interesem niektórych ludzi z PiS jest nie do przyjęcia.

Ustawa o zgromadzeniach publicznych nie inwigiluje. W porównaniu do Francji jest łagodna. To dobre rozwiązanie. To rozwiązanie ułatwi organizowanie demonstracji i zabezpieczenie ich – podkreślałem w porannej rozmowie Radia Kraków. – Nie jestem jedyną osobą z Kukiz’15, która tak mówi. Jesteśmy formacją społeczną, która jest zróżnicowana. Nie darzę sympatią Rzecznika Praw Obywatelskich. Mam masę spraw od wyborców, że Rzecznik nie zajął w ich sprawie stanowiska. Są na przykład błędy lekarskie a RPO umywa ręce – mówiłem na antenie Radia Kraków w rozmowie z Jackiem Bańką.

Więcej na portalu Radia Kraków (TUTAJ).