Poseł Brynkus > Aktualności > Aktualności > Jolanta Gajęcka kandydatką Kukiz’15 na prezydenta Krakowa

Jolanta Gajęcka kandydatką Kukiz’15 na prezydenta Krakowa

Jolanta Gajęcka, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Wojciecha w Krakowie, jest kandydatką Kukiz’15 w wyborach na prezydenta Krakowa. Kandydaturę klub ogłosił w czwartek (23 sierpnia 2018 roku). – „Kraków obywateli, Kraków samorządny, Kraków wszystkich Krakowian, Kraków bez podziałów” – mówiła podczas czwartkowego briefingu prasowego na Rynku Głównym Jolanta Gajęcka

Kandydatka na Prezydenta Krakowa z Kukiz’15 jest zwykłym obywatelem, który zna problemy miasta. Jej zdaniem ważne jest, aby Krakowianie mieli dostęp do wszelkich informacji o tym, co dzieje się w mieście, oraz aby władze miasta wiedziały, co chcą im powiedzieć mieszkańcy. Dlatego – jak przekonywała Jolanta Gajęcka – ważne są konsultacje społeczne, referenda, wspólne rozwiązywanie bieżących problemów.

Kukiz’15 około dwa tygodnie temu zdecydowało o wystawieniu Pani Gajęckiej do wyborów samorządowych w Krakowie. Poseł Agnieszka Ścigaj, wiceprzewodnicząca Kukiz’15 podkreśliła, że z klubem parlamentarnym współpracują obywatele, którzy swoją codzienną pracą, nie w świetle fleszy, czynią życie krakowian lepszym. Według posłanki Jolanta Gajęcka jest idealną kandydatką na prezydenta Krakowa, a praca, którą od wielu lat wykonuje w szkole i swoim środowisku jest gwarancją, że jako prezydent miasta będzie sumiennie reprezentować sprawy mieszkańców. – „To kandydat, który będzie gwarancją spokoju w Krakowie, merytorycznej pracy, a nie wojny partyjnej i medialnej” – powiedziała poseł Agnieszka Ścigaj.

Jolanta Gajęcka dopytywana w czwartek przez dziennikarzy, czy na okres kampanii wyborczej przerwie pracę w szkole, odpowiedziała: „Jestem przede wszystkim dyrektorem szkoły, kandydatem jestem w drugim rzędzie”.

Jak wyjaśniła Jolanta Gajęcka, kampanię będzie prowadziła po godzinach pracy, w weekendy i w czasie urlopu, który może jeszcze odebrać. Dopytywana o szczegółowy program powiedziała, że „kolejne karty” będą odkrywane. Zaznaczyła, że podczas kampanii nie będzie urządzać happeningów, „rozdawać jabłek”, ale „z pewnością spotkamy się w kolejce, w sklepie, w autobusie, na spacerze”.

Kandydatka na Prezydenta Krakowa z ramienia Kukiz’15 podkreśliła, że w mieście jest wiele do zrealizowania. – „Chciałabym dać nadzieję tym mieszkańcom Krakowa, którzy do tej pory nie wiedzieli, kogo poprzeć w nadchodzących wyborach, którzy mają dość wzajemnych przepychanek i kłótni, którzy chcą odpartyjnić miasto, chcą ochronić nasze piękne miasto od tego, co polityka centralna proponuje. Chcielibyśmy tu tworzyć poważną alternatywę dla tego, co dzieje się w naszej ojczyźnie, chcemy dążyć do pojednania i nie generować podziałów” – mówiła Jolanta Gajęcka.

Pytana o rywali do fotela Prezydenta Krakowa odpowiedziała, że chce ich traktować jak „partnerów tej batalii”. – „Myślę, że w sercu każdemu z nich (pozostałym kandydatom – red.) zależy na dobru tego miasta. Ale ja mam swobodę działania, jestem człowiekiem wolnym, nikt mi nic nie każe, nie jestem uzależniona od tego, co powie centrala. A inni mogą mieć takie obciążenia” – powiedziała wojowniczka, która rzuciła wyzwanie kandydatom partyjnym na fotel Prezydenta Królewskiego Miasta.

Jolanta Gajęcka urodziła się w 1970 w Krakowie, gdzie ukończyła Uniwersytet Pedagogiczny. Początkowo pracowała jako pedagog, później zajęła się administracją – jest dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Wojciecha w Krakowie. Gajęcka podkreśla, że to najstarsza szkoła podstawowa w mieście – w tym roku świętuje 220-lecie istnienia. Kandydatka Kukiz’15 na Prezydenta Krakowa angażowała się wielokrotnie w akcje społeczno-edukacyjne. Jest mężatką i matką dwójki dzieci.

Foto relacja z konferencji prasowej TUTAJ.

Fot. Tomasz Orłowski

Zapraszamy do lektury 6. Numeru Biuletynu informacyjnego Brynkus! W sieci do pobrania TUTAJ.


Opracowanie: Biuro Poselskie dra hab. Józefa Brynkusa