Poseł Brynkus > Aktualności > Aktualności > Młodzi Obywatele w obronie Konstytucji

Młodzi Obywatele w obronie Konstytucji

W odpowiedzi na inicjatywę Prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie przeprowadzenia referendum konstytucyjnego ruch Kluby Młodych Kukiz ’15 stworzył serwis edukacyjny „JakaKonstytucja?.pl”. Członkowie przedstawili proces i cel swoich działań.

– Dzisiaj w Senacie rozstrzygną się losy być może najważniejszego wydarzenia w 2018 roku, referendum konstytucyjnego zaproponowanego przez Prezydenta Andrzeja Dudę, referendum, które jest jedynym narzędziem Obywateli pomiędzy wyborami – poinformował na konferencji prasowej w Sejmie poseł Jakub Kulesza.

JakaKonstytucja?” jest serwisem edukacyjno-informacyjnym, na którym zostały umieszczone pytania, zaproponowane przez Prezydenta. Już teraz Obywatele mają możliwość odpowiedzi na te pytania i dokładne zapoznanie się z ich treścią.

Wśród pytań znalazły się trzy bardzo istotne, o które od dawna apelował Klub Kukiz ’15. Pytania te dotyczą: powoływania referendum i jego obligatoryjnego wyniku, wprowadzenia systemu prezydenckiego oraz jednomandatowych okręgów wyborczych.

– Inicjatywa jakakonstytucja.pl wspiera nie tylko demokrację, ale również dba o świadomość społeczną Polaków – powiedziała Żaneta Jarząb z Klubu Młodych Kukiz ‘15 Warszawa.

Kluby Młodych Kukiz ‘15 prezentują zdecydowane stanowisko. Chcą wspólnie zadbać o interes Polaków ponad wszelkimi podziałami oraz walczyć o wspólną, tak ważną dla wszystkich demokrację.

– Z demokracją mamy do czynienia tylko co 4 lata przy urnach wyborczych, dlatego zachęcamy Państwa do udziału w referendum – podkreślił Mateusz Domalążek z Klubu Młodych Kukiz ’15 Łódź.

Z kolei Michał Gwardyński z Klubu Młodych Kukiz ’15 Wrocław zaznaczył, że instytucja referendum jest potrzebna do tego, abyśmy mogli patrzeć władzy na ręce.

– Młode pokolenie chce zmian, już nie chce dłużej czekać, chce aby Polska się rozwijała. Mamy nadzieję, że Senatorowie wykażą się odwagą i będziemy mieć w tym roku referendum konstytucyjne – podkreśliła poseł Elżbieta Zielińska.

Kluby Młodych Kukiz ’15 zachęcają wszystkich Polaków do wzięcia udziału w tworzeniu najważniejszego dokumentu w Polsce jakim jest Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej!