Poseł Brynkus > Aktualności > Aktualności > Poseł Józef Brynkus na wojewódzkich obchodach Święta Policji w Zakopanem

Poseł Józef Brynkus na wojewódzkich obchodach Święta Policji w Zakopanem

W niedzielę 29 lipca poseł dr hab. Józef Brynkus uczestniczył w wojewódzkich obchodach Święta Policji 2018, które w tym roku zorganizowano w Zakopanem. Prócz posła J. Brynkusa w obchodach uczestniczyli posłowie Anna Paluch oraz Marek Polak.

Uroczystość rozpoczęła msza św. w intencji małopolskiej Policji, koncelebrowana pod przewodnictwem biskupa Damiana Muskusa w Kościele-Sanktuarium pod wezwaniem Najświętszej Rodziny – najstarszej murowanej świątyni stolicy Podhala.

Po zakończeniu nabożeństwa przemaszerowano na plac Niepodległości, gdzie odbył się uroczysty apel połączony z wręczeniem odznaczeń państwowych i resortowych oraz nominacji na wyższe stopnie służbowe policjantom z całego garnizonu małopolskiego. Po zakończeniu apelu goście mieli okazję uczestniczyć w pikniku z pokazami policyjnymi.

Uroczystości małopolskiego Święta Policji zakończyło okolicznościowe spotkanie w Centrum Formacyjno-Szkoleniowym Księżówka.

Poseł prof. J. Brynkus przekazał małopolskim policjantom na ręce Komendanta Wojewódzkiego, nadinspektora dra Krzysztofa Pobuty okolicznościowe życzenia, których treść publikujemy poniżej.

Wadowice, dnia 24 lipca 2018 roku

 

     Szanowny Pan
                                             nadinspektor dr Krzysztof  Pobuta
                                       Komendant Wojewódzki Policji
w Krakowie

 

Szanowny Panie Komendancie! Szanowni Państwo!
Serdecznie dziękuję za zaproszenie na wojewódzkie obchody Święta Policji. Przyjąłem je z tym większą przyjemnością, że spotkanie z Państwem z okazji rocznicy uchwalenia ustawy o Policji daje mi szczególną okazję dla przekazania wyrazów szacunku za Waszą codzienną służbę i pracę, za poświęcenie i rzetelność w wypełnianiu nałożonych na Was obowiązków.

99 lat temu, 24 lipca 1919 roku ustawa sejmowa powołała do życia Policję Państwową, która strzegła ładu i bezpieczeństwa obywateli II Rzeczypospolitej. Wielu jej funkcjonariuszy kontynuowało służbę w latach II wojny światowej w szeregach konspiracji Polskiego Państwa Podziemnego, jako Państwowy Korpus Bezpieczeństwa. Wielu także oddało życie w różnych miejscach kaźni, zarówno z rąk niemieckiego jak i sowieckiego okupanta, a symbolem wierności stróżów prawa i ojczyzny stały się Ostaszków i Miednoje/Twer. Byli wśród nich także liczni synowie naszego regionu.

Po ponownym odzyskaniu niepodległości przez Polskę w 1989 r. przywrócono społeczeństwu Policję, która znów służy Polsce i Polakom już 29 lat.

Cieszę się, że polska Policja staje się z roku na rok instytucją coraz bardziej sprawną       i profesjonalną, nadążając za przemianami w otaczającym świecie i stale rosnącymi zadaniami oraz społecznymi oczekiwaniami. Pełnicie Państwo tę zaszczytną i odpowiedzialną powinność obrony życia i mienia obywateli, z poświęceniem, a niejednokrotnie narażeniem życia i zdrowia własnego. Nie zawsze doceniani, ale zawsze na pierwszej linii walki ze złem i patologiami deprawującymi i niszczącymi społeczeństwo oraz państwo. Niejednokrotnie dowiedliście, że wybór waszego zawodu to nie tylko wybór pracy, ale także misja, podejmowana w poczuciu wielkiej odpowiedzialności za los bliźnich i ojczyzny. Dzięki zaangażowaniu odnosicie wiele sukcesów w zwalczaniu przestępczości i patologii codziennego życia. Wysoka jest społeczna ocena Waszej działalności i pozwala mieć nadzieję na dalszy wzrost skuteczności Państwa działań – czego gorąco życzę.

Dziękuję wszystkim Państwu za całoroczny, a w przypadku większości spośród Was wieloletni już trud, włożony w to, aby mieszańcy Małopolski byli i czuli się bezpieczni. Serdecznie gratuluję dobrych wyników Państwa pracy i docenienia ich przez wyższych przełożonych. Gratuluję wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym z okazji tegorocznego Święta a wszystkim, którzy w tym roku nie zostali wyróżnieni życzę, aby docenieni zostali w kolejnych latach.

Wszystkim Funkcjonariuszom i Pracownikom Policji Województwa Małopolskiego ze wszystkich szczebli służbowej hierarchii życzę Wszystkiego Najlepszego – sukcesów w służbie i pracy, wielu radości poza służbą, poczucia dumy i należnego szacunku, a w życiu osobistym zdrowia, radości i pomyślności. Państwa Rodzinom i Bliskim, niejednokrotnie przeżywającym wspólnie z Wami problemy i trudy wynikające ze specyfiki Waszej służby, życzę, aby bez niepokoju oczekiwali na każdorazowy powrót Państwa ze służby. Życzę by oparcie, jakim są dla Was, mimo dolegliwości wynikających z charakteru służby i codziennej dyspozycyjności, przyczyniało się do większego komfortu i jak najlepszego wykonywania Państwa obowiązków. Życzę, aby patron Policji św. Michał Archanioł miał Was zawsze w swojej pieczy.

Z wyrazami szacunku
Poseł na Sejm RP
dr hab. Józef Brynkus

Zapraszamy do lektury 6. Numeru Biuletynu informacyjnego Brynkus! W sieci do pobrania TUTAJ.


Opracowanie: Biuro Poselskie dra hab. Józefa Brynkusa