Poseł Brynkus > Aktualności > Aktualności > Kukiz ‘15 poparło referendum i pytania Prezydenta

Kukiz ‘15 poparło referendum i pytania Prezydenta

Posłowie Kukiz ‘15 popierają referendum i przedstawione przez Prezydenta Andrzeja Dudę pytania. Wyrażają zadowolenie z rekomendowanych przez klub pytań, które zostaną przedstawione Obywatelom.

– Kukiz ‘15 jest ruchem konstytucyjnym. Weszliśmy do polityki po to, żeby zmienić ustrój i dzięki tym pytaniom referendalnym robimy krok we właściwym kierunku – podkreślił na konferencji prasowej w Sejmie Marszałek Stanisław Tyszka.

Wśród dziesięciu pytań referendalnych przedstawionych przez Prezydenta Andrzeja Dudę, znalazły się trzy rekomendowane przez Klub Kukiz ‘15. Posłowie wyrażają zadowolenie z wyboru pytań, ponieważ są one niezwykle ważne dla Obywateli.

– Te główne pytania czynią referendum naprawdę konstytucyjnym – wyjaśnił Marszałek Tyszka.

Posłom zależało na pytaniach o jednomandatowe okręgi wyborcze, na które w 2015 r. zagłosowało ponad milion Obywateli. Zaznaczają, że tak funkcjonują najpotężniejsze Państwa świata, więc również Polacy powinni móc skorzystać z takiej ordynacji i być reprezentowanym przez godnych przedstawicieli.

– Dziękujemy Panie Prezydencie za te pytania. Pokazał Pan, że jest Prezydentem nie jednej opcji politycznej, ale Prezydentem wszystkich Polaków – skomentował poseł Łukasz Rzepecki.

Posłowie podkreślają, że pytania są ważne i w ich ocenie bardzo dobre. Klub Kukiz ‘15 będzie popierał referendum, ponieważ od początku wspierał inicjatywy dotyczące Obywateli Polski.

Poseł Jakub Kulesza zapewnił o pomocy w promocji referendum. – Kluby Młodych Kukiz ‘15 są w trakcie uruchamiania serwisu jakakonstytucja.pl, na którym członkowie będą zachęcać do udziału referendum i wspierać inicjatywy dobre dla Obywateli kraju – dodał poseł Kukiz ‘15.