Poseł Brynkus > Aktualności > Aktualności > Stanowisko Kukiz ‘15 ws. Sądu niezmienne

Stanowisko Kukiz ‘15 ws. Sądu niezmienne

Posłowie Kukiz ‘15 podkreślają swoje stanowisko ws. Sądu Najwyższego i Pierwszej Prezes Gersdorf, które od grudnia 2017 r. jest niezmienne. Kadencja sędziów nie powinna być naruszona, a to co dzieje się w Polsce to niepotrzebny konflikt polityczny.

Posłowie Klubu Poselskiego Kukiz ‘15 wyraźnie podkreślają, że ich stanowisko nie zmieniło się od czasu pierwszego głosowania ws. Sądu Najwyższego. Dodatkowo jeszcze zimą zaproponowali poprawkę, która miała zabezpieczyć naruszenie kadencji Pierwszej Prezes Gersdorf. Skutek był odwrotny, a PO i PiS wspólnym głosowaniem tę kadencję skróciło, odrzucając zaproponowaną poprawkę.

– Od początku przewidywaliśmy, że sprawa doprowadzi do ostrego konfliktu i nakręci niepotrzebne emocje. Kadencja nie powinna być naruszona i takie stanowisko mamy od grudnia – stwierdził na konferencji prasowej w Sejmie poseł Kukiz ‘15 Grzegorz Długi.

– Sytuacja z punktu widzenia obrazu Polski na arenie międzynarodowej jest niepokojąca i niebezpieczna – wyjaśnił poseł Tomasz Rzymkowski. Klub Kukiz ‘15 od początku podnosił kwestię niekonstytucyjności ustawy wprowadzonej przez PiS. – Dwa największe obozy przyczyniły się do tego co dzieje się teraz. Nam, Polakom to nie służy – dodaje Rzymkowski.

Posłowie podkreślają, że wszędzie potrzebne są reformy, ale trzeba je umiejętnie przeprowadzić. Polska i Polacy nie powinni być podzieleni na dwa obozy. Klub Kukiz ‘15 jako opozycja demokratyczna nie godzi się na to.

– PO i PiS w grudniu głosują za skróceniem kadencji, a dziś PO wyciąga ludzi na ulicę. Ta awantura dla przeciętnego obywatela nic nie zmienia – podkreśla poseł Paweł Grabowski.

Klub Kukiz ‘15 nie chce, aby Obywatele Polski stali się elementem politycznej gry.