Poseł Brynkus > Aktualności > Aktualności > Kluby Młodych Kukiz ‘15 w Sejmie

Kluby Młodych Kukiz ‘15 w Sejmie

Posłowie Kukiz ‘15 spotkali się w Sejmie z członkami Klubów Młodych. Działacze podsumowali swoją pracę oraz zaplanowali kolejne projekty. Spotkanie zapisało się w historii organizacji ze względu na nadanie jej nowych struktur

W sobotę 30 czerwca odbyło się spotkanie najaktywniejszych działaczy młodzieżówki. Do Sejmu przybyło stu członków Klubu Młodych Kukiz ‘15, którzy wspólnie podsumowali efekty swojej pracy.

Posłowie Elżbieta Zielińska i Jakub Kulesza, którzy od początku działali z młodym pokoleniem przedstawili raport pracy organizacji i podsumowali jej działalność. Do opiekunów Klubów Młodych Kukiz ‘15 dołączyli posłowie: Łukasz Rzepecki, Paweł Szramka, Norbert Kaczmarczyk i Błażej Parda, którzy będą wspierać Młodych swoim doświadczeniem.

Działacze Klubów Młodych Kukiz ‘15 pochwalili się długą listą aktywności. Prawie 1,5 roku działalności przyniosło wiele rezultatów. Kilkaset zaangażowanych osób przeprowadziło ponad 200 akcji społecznych, 47 projektów interpelacji i 54 spotkania otwarte promujące Ruch Kukiz ‘15.

Na spotkaniu powołano Radę i Prezydium Klubów Młodych Kukiz ‘15. Działania te nadały nową jakość organizacji, która do tej pory działała spontanicznie, bez wyraźnych struktur. Do życia powołano także grupę medialną, składającą się z ochotników, której zadaniem będzie promować aktywność i wizerunek Klubów Młodych.

Spotkanie zakończyło się ożywioną dyskusją o nowym projekcie „Konstytucja Nowego Pokolenia”. Zbliżające się referendum zmotywowało Młodych do kreatywności i krytycznego podejścia do propozycji zmian w najważniejszym dokumencie państwa. Najbliższe plany Klubów Młodych obejmują integrację członków przed zbliżającym się okresie intensywnej pracy. Przygotowane będą projekty „Konstytucja Nowego Pokolenia” oraz „Gra o Podwórko”.