Poseł Brynkus > Aktualności > Aktualności > Polskie państwo straciło kontrolę nad biznesem śmieciowym

Polskie państwo straciło kontrolę nad biznesem śmieciowym

Poseł dr hab. Józef Brynkus był w sobotę 23 czerwca 2018 roku gościem w programie „Wyczyn i blamaż tygodnia” w Radio Kraków.

Wybory samorządowe w Krakowie to wielka loteria. – W Krakowie będzie wielki front wyborczy. Tworzy się taki duopol pomiędzy dwoma kandydatami na Prezydenta miasta. Majchrowski jest w sytuacji komfortowej, zdaje sobie sprawę ze swojej siły wyborczej. Jednak bez wsparcia i zaplecza partyjnego byłoby mu dużo trudniej prowadzić kampanię – mówi poseł dr hab. Józef Brynkus.

Musimy zmobilizować Polaków do pójścia na wybory samorządowe. – Jest więcej inicjatyw, które mają na celu ogląd poprawności wyborów. Wolałbym aby więcej osób poszło do urn, to istotniejsze, aby ludzie zawalczyli o swoje małe ojczyzny. Generalnie uważam, że będzie większa frekwencja w czasie tych wyborów samorządowych – podkreśla parlamentarzysta Ziemi Wadowickiej.

Mobilizacja i protest obywatelski w Skawinie. Władza nie może lekceważyć głosu obywateli. – Smog jest czymś innym a pożary śmieci na śmietniskach i w magazynach to różne sprawy. Na temat śmieci trzeba patrzeć szerzej nie tylko lokalnie. Problem wziął się stąd, że w Polsce powstały legalne składowiska śmieci, które stały się bombą ekologiczną z opóźnionym zapłonem. Musi zostać przeprowadzona zmiana prawa. Czas na monitorowanie. Pożary wynikają stąd, że kończy się okres legalnego magazynowania śmieci – podkreśla poseł Kukiz’15.

Partiokracja musi zrozumieć swój błąd. – Śmieci to afera, która powinna utopić PO. Jednak obecna ekipa rządząca nie jest bez winy. PiS rządzi już Polską ponad 2,5 roku, w dodatku ma pełnię władzy z Prezydentem na czele. A zatem nie można ciągle tłumaczyć wszystkiego zaniedbaniami poprzedniej ekipy rządowej. Kukiz ’15 mówił o koniecznych zmianach od początku kadencji. Szybka zmiana prawa powinna zostać przeprowadzona przez parlament ponad podziałami partyjnymi – stanowczo stwierdza poseł dr hab. Józef Brynkus.

Zapraszamy do lektury 6. Numeru Biuletynu informacyjnego Brynkus! W sieci do pobrania TUTAJ.


Opracowanie: Biuro Poselskie dra hab. Józefa Brynkusa