Poseł Brynkus > Aktualności > Aktualności > Życzenia dla Samorządowców z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego

Życzenia dla Samorządowców z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego

Szanowni Państwo Samorządowcy,
z okazji przypadającego 27 maja święta polskich samorządowców – Dnia Samorządu Terytorialnego – pragnę życzyć Wszystkim Państwu, radnym gmin, powiatów oraz sejmików, pięknych i dobrych dla społeczeństwa owoców Waszej pracy.

Święto Samorządu Terytorialnego ustanowiono w 2000 roku, wyznaczając je na dzień 27 maja, na pamiątkę pierwszych wyborów do samorządu odrodzonego po latach totalitarnej władzy komunistycznej, które odbyły się 27 maja 1990 roku. Poprzez tę pamiętną dla Polaków datę podkreślono najważniejsze znaczenie misji samorządów – udziału samorządowców we władaniu państwem i wspólnotami lokalnymi z nadania demokratycznych procedur wyborczych. Jako mandatariusze z wyboru obywateli jesteście także odpowiedzialni za ich dobro. Jesteście włodarzami, ale także przedstawicielami wybierających Was społeczności.

Znam z doświadczenia nie zawsze łatwą pracę w samorządzie i zdaję sobie sprawę, że wymaga ona od Was wielkiego zaangażowania. Dlatego doceniam i szanuję zarówno decyzję Państwa o kandydowaniu, jak też wielki trud i nierzadko poświęcenie, jakie wkładacie w piastowanie powierzonej Wam misji społecznej.

W tym ważnym i dedykowanym Wam dniu przyjmijcie wyrazy szacunku i wdzięczności, za wypełnianie przyjętych zobowiązań, oraz najlepsze życzenia zdrowia, sukcesów i wszelkiej pomyślności, a przede wszystkim szacunku i wdzięczności wyborców za Waszą pracę.

dr hab. Józef Brynkus
poseł na Sejm RP, Kukiz’15