Poseł Brynkus > Aktualności > Aktualności > Kukiz’15 chce oddać samorządy obywatelom

Kukiz’15 chce oddać samorządy obywatelom

Poseł dr hab. Józef Brynkus w środę (23.05.2018 r.) był gościem programu „Gorący temat” w TVP3 Kraków. Mariusz Bartkowicz pytał parlamentarzystę Kukiz’15 z Wadowic o wybory samorządowe, lokalne układy i koalicje wyborcze oraz reformę szkolnictwa w Polsce przygotowaną przez wicepremiera Jarosława Gowina. Warto podkreślić, że obecnie trwa debata nad tym projektem w komisjach sejmowych.

Wybory samorządowe to budowa fundamentów zdrowego państwa. – Kukiz’15 rozmawia z działaczami społecznymi. Chcemy oddać władzę na poziomie lokalnym obywatelom, aby w przyszłość mieć armię ludzi z doświadczeniem. To oni kiedyś przejmą władzę w Polsce. Musimy skończyć z partiokracją. Nie może tak dalej być, że decyduje wódz partii, a o wyborcach przypomina sobie w dniu wyborów – mówi poseł dr hab. Józef Brynkus.

Kukiz’15 przedstawi swoich kandydatów do samorządu we wrześniu. – My naprawdę myślimy podmiotowo o Polakach. Nie chcemy narzucać swoich kandydatur do samorządu, to muszą być osoby, które naturalnie działają od lat na poziomie lokalnym. Dla nas wtórną rzeczą są kandydatury, bo najważniejszy jest program. Naszym docelowym środowiskiem są małe i średnie miasta oraz gminy, a także Sejmiki. Jestem pewien, że nasi kandydaci namieszają w lokalnych układach – podkreśla parlamentarzysta Ziemi Wadowickiej i stwierdza, że Kukiz’15 na pewno nie poprze w zbliżających się wyborach samorządowych obecnego włodarza Wadowic, ale będzie mieć swojego kandydata Burmistrza.

Cały program TVP3 Kraków pt. „Gorący temat”, którego gościem był poseł dr hab. Józef Brynkus można zobaczyć TUTAJ.

Zapraszamy do lektury 6. Numeru Biuletynu informacyjnego Brynkus! W sieci do pobrania TUTAJ.


Opracowanie: Biuro Poselskiego dra hab. Józefa Brynkusa