Poseł Brynkus > Aktualności > Aktualności > Powiatowy „Dzień Strażaka 2018” w Wadowicach

Powiatowy „Dzień Strażaka 2018” w Wadowicach

„Dzień Strażaka 2018” w powiecie wadowickim zorganizowano w niedzielę 13 maja. Uroczystości odbyły się na placu przed Klasztorem Karmelitów Bosych w Wadowicach, a poprzedziła je Msza Święta w Sanktuarium św. Józefa. – Życzę wszystkim strażakom PSP oraz OSP Ziemi Wadowickiej jak najlepszych wyników służby i pracy oraz tego co najważniejsze – tyle samo wyjazdów i powrotów z akcji. W codziennym życiu życzę Wszystkim Państwu wiele zdrowia, radości i sukcesów we wszystkich zamierzeniach – dla dobra własnego i całego społeczeństwa. Niech św. Florian ma Was  w stałej opiece – napisał poseł dr hab. Józef Brynkus w specjalnym adresie skierowanym do strażaków.

Pełna treść listu do strażaków.

Wadowice, dnia 13 maja 2018 roku

 

         Szanowni Panowie
                        Brygadier Paweł Kwarciak
                 Komendant Powiatowy
                           Państwowej Straży Pożarnej
w Wadowicach

                     Druh Marian Sołtysiewicz
                                               Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego
                                                          Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP
w Wadowicach

 

Szanowne Państwo, Druhny i Druhowie!
Serdecznie dziękuję za zaproszenie do wzięcia udziału w powiatowych obchodach Dnia Strażaka 2018 r. Niestety, ze względu na wcześniej przyjęte obowiązki nie mogę osobiście wziąć udziału w tym święcie. Pozwólcie jednak Państwo, że podzielę się kilkoma refleksjami.

Zdaję sobie sprawę z wielkiego znaczenia pracy strażaków PSP oraz druhów OSP dla całego społeczeństwa, oraz ze społecznego znaczenia i odbioru Waszej ciężkiej, a jakże zaszczytnej służby. Cieszę się i jestem dumny jako mieszkaniec Ziemi Wadowickiej, że zarówno PSP jak i OSP w naszym regionie wspaniale potrafią sprostać stającym przed Wami zadaniom i wyzwaniom. Od wielu lat obserwuję nie tylko ogromną sprawność strażaków PSP i OSP w ich codziennej służbie, ale także ogrom zaangażowania w rozmaitych inicjatywach społecznych. Takich obywateli nasz kraj, Rzeczpospolita Polska, a także nasza mała ojczyzna – Ziemia Wadowicka – potrzebują jak najwięcej.

Państwowa Straż Pożarna wkroczyła w drugie ćwierćwiecze swojej działalności. Jednostki OSP cieszą się tradycją liczącą nierzadko znacznie ponad wiek. Zdaję sobie sprawę, jak trudne są warunki służby i pracy strażaków. Wiem, że potrzebne jest stałe wsparcie poprzez uzupełnianie sprzętu czy rozbudowę i modernizację bazy lokalowej oraz zaplecza, pozwalające na podnoszenie sprawności bojowej, a także na godne warunki codziennej służby. Jestem przekonany, że kolejne lata będą owocować dalszymi osiągnięciami na wszystkich wymienionych polach, zarówno dla PSP jak też jednostek OSP w naszym powiecie.

Życzę wszystkim strażakom PSP oraz OSP Ziemi Wadowickiej jak najlepszych wyników służby i pracy oraz tego co najważniejsze – tyle samo wyjazdów i powrotów z akcji. W codziennym życiu życzę Wszystkim Państwu wiele zdrowia, radości i sukcesów we wszystkich zamierzeniach – dla dobra własnego i całego społeczeństwa. Niech św. Florian ma Was  w stałej opiece.

Z wyrazami Szacunku
Poseł dr hab. Józef Brynkus

Zapraszamy do lektury 6. Numeru Biuletynu informacyjnego Brynkus! W sieci do pobrania TUTAJ.


Opracowanie: Biuro Poselskie dra hab. Józefa Brynkusa