Poseł Brynkus > Aktualności > Aktualności > Obecne zmiany PiS w ustawach o sądownictwie to taki wytrych dla zakończenia sporu z KE

Obecne zmiany PiS w ustawach o sądownictwie to taki wytrych dla zakończenia sporu z KE

W środę (11.04.2018 r.) gośćmi programu „Rozmowy Polonii” byli posłowie: Arkadiusz Czartoryski z Prawa i Sprawiedliwości oraz Józef Brynkus z Kukiz’15. W studiu TVP Polonia rozmawialiśmy o wizycie Szefa Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa w Polsce, o odsłonięciu Pomnika Smoleńskiego i 8. rocznicy katastrofy z 10.04.2010 r.

Polska idzie drogą reform i Komisja Europejska musiała to zaakceptować, ale PiS poszedł też na pewien kompromis? – Zmiany w ustawach o KRS i SN są kosmetyczne, ale zaproponowane przez PiS zmiany zaspokoiły oczekiwania KE, co potwierdzają wypowiedzi Szefa Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa w Polsce. Obie strony wydaje się, że znalazły kompromis by wyjść z tej sytuacji z twarzą. To dobrze dla Polski – mówił poseł dr hab. Józef Brynkus.

Haniebne zachowanie totalnej opozycji. – Padające słowa w sprawie usuwania pomnika smoleńskiego z Placu Piłsudskiego są hańbiące. Dobrze, że powstał ten pomnik i upamiętnił wszystkie ofiary narodowej tragedii – podkreślał parlamentarzysta Kukiz’15 z Wadowic.

Całą rozmowę zobaczyć można TUTAJ.


Opublikowano przez Biuro Poselskie dra hab. Józefa Brynkusa