Poseł Brynkus > Aktualności > Aktualności > W Urzędzie Miejskim w Wadowicach napadnięto na dziennikarza. Nielegalny lobbing?

W Urzędzie Miejskim w Wadowicach napadnięto na dziennikarza. Nielegalny lobbing?

Polsce potrzebne są systemowe zmiany. – Nie jestem zwolennikiem propagandowych rozwiązań. Zmniejszenie uposażenia dla posłów, samorządowców i innych urzędników państwowych o 20% niczego nie zmieni – mówił poseł dr hab. Józef Brynkus w programie „Bliżej Polityki” TVP3 Kraków.

W Urzędzie Miejskim w Wadowicach dziennikarze nie mogą bezpiecznie wykonywać swojej pracy. – Kierownik Wydziału Planowania Przestrzennego Urzędu Miejskiego w Wadowicach Teresa Radwan-Cycoń wystosowała do części radnych Gminy Wadowice oraz kilku osób prywatnych „zaproszenie” na spotkanie dotyczące uzgodnień projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dotyczącego części Gminy Wadowice – w Choczni przy ul. Tadeusza Kościuszki. Jak się okazało później, „zaproszenie” to nie miało zostać ujawnione osobom nie zaproszonym. Mimo podjętych przez organizatorów prób utajnienia spotkania, w czwartek 5 kwietnia przed salą sesyjną UM pojawili się przedstawiciele mieszkańców  Choczni i Wadowic oraz dziennikarz. Mieszkańców nie wpuszczono na salę, zaś dziennikarza, któremu udało się wejść do środka, wielokrotnie usiłowano wyrzucić, a kiedy zaczął zadawać pytania o charakter spotkania i skład uczestników, spośród których większość stanowiły w rozumieniu prawa osoby publiczne, jeden z przedstawicieli prywatnej formy zaatakował go fizycznie, usiłując uniemożliwić mu nagrywanie wydarzeń – poinformował poseł Kukiz’15 w TVP3 Kraków.

Cały program można obejrzeć TUTAJ.


Opublikowano przez Biuro Poselskie dra hab. Józefa Brynkusa