Poseł Brynkus > Aktualności > Aktualności > Konkurs o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim i Żołnierzach Wyklętych w Brzeźnicy

Konkurs o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim i Żołnierzach Wyklętych w Brzeźnicy

Do 9 lutego 2018 roku przyjmowane są zgłoszenia drużyn do I Gminnego Konkursu  Historycznego o Żołnierzach Wyklętych zatytułowanego „Postać Witolda Pileckiego na tle trudnych losów Polski”, organizowanego w Gminie Brzeźnica przez nauczyciela historii Zenona Piotrowskiego. Zgłoszenia można składać telefonicznie pod nr
33 8792472 lub drogą internetową na adres e-mail: bibliotekawbrzeznicy@o2.pl

Partnerami organizacyjnymi Konkursu, który odbędzie się 28 lutego 2018 r. w Spichlerzu Książki w Brzeźnicy pod patronatem wójta Gminy Brzeźnica Bogusława Antosa, są: Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Marcyporębie, SP im. Marii Konopnickiej w Sosnowicach, Gminna Biblioteka Publiczna w Brzeźnicy, Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy, Wojewódzki Sztab Wojskowy w Krakowie oraz Poseł na Sejm RP dr hab. Józef Brynkus, który ufundował kilka nagród.

Do udziału w Konkursie zaproszeni zostali uczniowie klas IV-VII szkół podstawowych oraz klas II-III gimnazjów. Każda szkoła w Gminie Brzeźnica może zgłosić jedną trzyosobową drużynę, względnie jednego lub dwóch uczniów. Konkurs ma upamiętnić postać rotmistrza Pilckiego, tematykę Żołnierzy Wyklętych i wartości oraz ideałów i postaw żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego. Informacje i regulamin konkursu dostępne w GBP w Brzeźnicy oraz na jej stronie internetowej.