Poseł Brynkus > Aktualności > Aktualności > Konkurs wiedzy o Sejmie

Konkurs wiedzy o Sejmie

1 lutego 2018 roku w Zespole Szkół w Jaszczurowej odbył się konkurs wiedzy o sejmie – dla uczniów drugich i trzecich klas gimnazjum – pod patronatem Marszałka Sejmu – fundatora głównej nagrody w postaci: e-booka. Pracownicy Wszechnicy Sejmowej z Warszawy przeprowadzili dwa wykłady i test konkursowy.

Tematami lekcji były: historia Sejmu i parlamentaryzmu oraz legislacja, a także proces tworzenia prawa w Polsce. Prezentacja była swego rodzaju pomocą i przypomnieniem zagadnień związanych z Sejmem, z którymi uczestnicy mogli się później zmierzyć w teście. W konkursie wiedzy o Sejmie brało udział ponad sześćdziesięciu uczniów z klas 2 i 3 gimnazjum.

Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Aleksandra Rajda, a kolejne: Klaudia Gzela i Julia Bury. Zwycięzcy za swą wiedzę otrzymali cenne nagrody, natomiast pozostałym uczestnikom wręczono pamiątkowy dyplom, długopis oraz książeczką opowiadającą o Sejmie. Podsumowując wydarzenia w trakcie sprawdzania testów Poseł dr hab. Józef Brynkus przedstawił prezentację ukazującą kulisy pracy w Sejmie, która miała nieco luźniejszy charakter i zachęcała uczniów do rozmowy. Parlamentarzysta Ziemi Wadowickiej był inicjatorem i organizatorem tego historycznego wydarzenia w szkole, przy wsparciu Marszałka Sejmu i pracowników Wszechnicy Sejmowej.

Galeria zdjęć do obejrzenia tutaj.

Autor: Sylwia Michalec
Pracownik Biura Poselskiego, asystent Posła dra hab. Józefa Brynkusa.