Poseł Brynkus > Aktualności > Aktualności > Beskidzka Droga Integracyjna (BDI) jest kluczem do rozwoju miast w Małopolsce Zachodniej

Beskidzka Droga Integracyjna (BDI) jest kluczem do rozwoju miast w Małopolsce Zachodniej

W sobotę (30.12.2017r.) poseł Kukiz’15 dr hab. Józef Brynkus był gościem w programie Radia Kraków. W audycji „Wyczyn i Blamaż tygodnia” parlamentarzysta z Wadowic wraz z Jackiem Bańką i senatorem Jerzym Fedorowiczem (PO) oraz posłem Jarosławem Szlachetką (PiS), a także wicemarszałkiem Województwa Małopolskiego Wojciechem Kozakiem (PSL) rozmawiali o nominacjach w plebiscycie na wyczyn i blamaż roku 2017.

Renesans kolei w Małopolsce oraz inwestycje na Zakopiance zasługują na tytuł wyczynu roku – tak zgodnie przekonywali goście Radia Kraków, małopolscy politycy. W mijającym roku na drodze do Zakopanego rozpoczęto drążenie tunelu i budowę wiaduktu, w Krakowie została oddana do użytku łącznica kolejowa, a pasażerowie docenili usługi Kolei Małopolskich.

Jak jednak podkreślał Józef Brynkus, poseł Kukiz’15, te inwestycje nie wystarczą, by dobrze skomunikować cały region: – Nie możemy patrzeć wyłącznie przez pryzmat drogi Kraków-Zakopane, no mamy tez problemy, które od dawna czekają na rozwiązanie. Np. Beskidzka Droga Integracyjna – bez niej miasta w zachodniej części Małopolski zginą mówił poseł dr hab. Józef Brynkus.

Małopolscy politycy nie byli natomiast zgodni w ocenie działań na rzecz czystego powietrza. Zagłosuj w plebiscycie na największy wyczyn i blamaż 2017 roku. Rozwiązanie zabawy w poniedziałek, 8 stycznia około godziny 8.30 w audycji Rano na TAK. Czytaj więcej.

Fot. Krzysztof Sitko/Pressmania.pl


Opublikowano przez Biuro Poselskie dra hab. Józefa Brynkusa