Poseł Brynkus > Aktualności > Aktualności > Życzę, aby z Narodzeniem Bożej Dzieciny na nowo narodziły się w sercach nas wszystkich Wiara, Nadzieja i Miłość

Życzę, aby z Narodzeniem Bożej Dzieciny na nowo narodziły się w sercach nas wszystkich Wiara, Nadzieja i Miłość

„Panie, ta gwiazda, co Mędrców wiodła
do Chrystusowej kołyski,
niech nas do Twego prowadzi źródła,
światowe przyćmi połyski.”

Szanowni Państwo!
Okres Bożego Narodzenia to szczególny czas refleksji nad naszą codziennością, jak również podsumowań mijającego roku, a często wielu lat.

Mijający rok był 2017 ważny. Równie ważny, a pod niektórymi względami nawet ważniejszy będzie ten, który niedługo powitamy – Rok 2018. Będzie to rok refleksji historycznej, bo nasza Ojczyzna świętować będzie stulecie swoich ponownych narodzin – Odzyskania Niepodległości w 1918 r.

Z historii wyciągnijmy naukę, aby skorzystać z niej dzisiaj dla dobrej przyszłości Ojczyzny i nas wszystkich. Gdy Polska – kraj o 1050-letniej historii chrześcijańskiej pamiętała o swoich cywilizacyjnych korzeniach, była państwem zasobnym i potężnym. Gdy Polacy gubili światło owej Chrystusowej Gwiazdy – zaczynały się swary i podziały, niosące obce panowanie.

Jezus malusieńki ponownie przychodzi do nas, by wesprzeć ufnych, wspomóc słabnących, a także przebudzić tych, którzy zasnęli i nie pamiętają o chrześcijańskim obowiązku dawania świadectwa.

Przede wszystkim jednak przychodzi, aby przynieść światu błogosławieństwo Miłości, Dobra i Pokoju. I tego właśnie wszystkim Państwu życzę, bo wiem, że dzisiejszy zlaicyzowany i sponiewierany świat, narodzin Pana Jezusa bardzo potrzebuje. Życzę zatem, aby wraz z nim na nowo narodziły się w sercach nas wszystkich Wiara, Nadzieja i Miłość nie tylko na świąteczne dni, ale na cały nadchodzący rok 2018, i aby Jego Gwiazda przyćmiła owe „światowe połyski” i pokusy, jakie różni nieprzyjaciele Rzeczypospolitej nam podsuwają.

Błogosławieństwa Narodzonego życzę
Józef Brynkus