Poseł Brynkus > Aktualności > Aktualności > Uczniowie Zespołu Szkół im. Armii Krajowej w Andrychowie poznawali kulisy pracy Sejmu

Uczniowie Zespołu Szkół im. Armii Krajowej w Andrychowie poznawali kulisy pracy Sejmu

W czwartek, 30 listopada 2017 roku zoganizowałem wycieczkę do Sejmu dla uczniów Zespół Szkół im. Armii Krajowej w Andrychowie Zakładu Doskonalenia Zawodowego (ZDZ) w Katowicach. Młodzi ludzie dzięki uprzejmości pracowników Kancelarii Sejmu mogli zwiedzić budynek parlamentu oraz poznać jego historię.

Parlament zrobił na młodzieży wielkie wrażenie. – Na zaproszenie Posła RP Pana Józefa Brynkusa klasa I i II Technikum Informatycznego, Logistycznego, Przemysłu Mody i Usług Gastronomicznych z Andrychowa i Kęt pojechała do Warszawy na „Żywą Lekcję Demokracji”. Zostali bardzo gościnnie przyjęci przez Pana Posła Brynkusa. Zobaczyli salę sejmową, wysłuchali informacji o pracy Sejmu. Zobaczyli również Muzeum Wojska Polskiego. Wszystko to zrobiło na młodzieży duże wrażenie. Bardzo dziękujemy Panu Posłowi! Dziękujemy również Panu Sławkowi Roli, za zorganizowanie wyjazdu – napisali na fanpage szkoły uczniowie po powrocie do Andrychowa.

Właśnie dla takich chwil warto otwierać drzwi do miejsc na codzień niedostępnych dla miszkanców mniejszych miejscowości, który w niczym nie są gorsze od wielkich metropolii. Dzięki uprzejmości Dawida Kierczaka możecie Państwo obejrzeć film z tej wycieczki do Sejmu.

Więcej zdjęć na fanpage szkołu TUTAJ.

Zdjęcia i wideo: Dawid Kierczak/mamNewsa.pl