Poseł Brynkus > Aktualności > Aktualności > IV Wadowicka Gala Pływacka Osób z Niepełnosprawnościami

IV Wadowicka Gala Pływacka Osób z Niepełnosprawnościami

W papieskim mieście stało się tradycją, że co roku na krytej pływalni „Delfin” w Wadowicach odbywa się „Gala Pływacka Osób z Niepełnosprawnościami”. W niedzielne popołudnie (27.11.2016r.) stowarzyszenia pomagające dzieciom niepełnosprawnym zorganizowały po raz czwarty zawody.

W tym roku sponsorzy dopisali, a i mnie, co poczytuję sobie za zaszczyt było dane wspomóc tę wspaniałą imprezę, która sprawia tyle radości dzieciakom, ale również rodzicom i opiekunom oraz rehabilitantom. W czasie sportowych zmagań nie byłem wstanie uczestniczyć osobiście ze względu na obowiązki służbowe, ale reprezentował mnie mój asystent Michał Siwiec-Cielebon, który przekazał specjalne listy gratulacyjne organizatorom i podziękował za zaangażowanie w pracę z dziećmi niepełnosprawnymi.

Pomagam, bo to wydaje mi się oczywiste. Nie chcę wchodzić w szczegóły, bo to nie jest temat do chwalenia. To się powinno czynić, ale nie chwalić się tym. Uważam, że pomagać powinien każdy, kto może, byle tylko chciał. Ale zwłaszcza osoby publiczne, mające mandat zaufania swojego środowiska, jakim jest wybór na radnego, wójta, burmistrza, a tym bardziej parlamentarzyści, powinni angażować się w pomoc potrzebującym. Chorym, niepełnosprawnym, ubogim. I nie powinni wokół tego robić zbyt wiele szumu, ale działać w myśl biblijnej zasady, że nie wie lewica, co czyni prawica.

Szacunek dla tych, którym się pomaga wymaga jak najwięcej taktu i dyskrecji. To nie jest temat do medialnych fajerwerków. Warto natomiast o tym mówić w tym znaczeniu, aby zachęcać innych do podobnych działań. Apelować, by pomagających było jak najwięcej, bo przez to obszar biedy i potrzeb zmniejszy się. I uważam, że pomagać należy systematycznie, nie akcyjnie, jednorazowo, ale w miarę regularnie.

zwyciezcy

Skierowałem listy gratulacyjne do – Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Dać Szansę”, Fundacji na rzecz Osób Potrzebujących „Zapałka”, „Koła Dzieci Niepełnosprawnych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci” – organizatorów i współorganizatorów „IV Wadowickiej Gali Pływackiej Osób z Niepełnosprawnościami”.

Wadowice, dnia 26 listopada 2016 r.

 

             Szanowni Organizatorzy i Uczestnicy
IV Wadowickiej Gali Pływackiej
Osób z Niepełnosprawnościami

    Koło Dzieci Niepełnosprawnych
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci

Szanowni Państwo,
Drogie Dzieci, Uczestnicy zawodów,
serdecznie dziękuję za zaproszenie na Galę Pływania, która stała się już tradycją naszego miasta i regionu. Niestety, z powodu obowiązków zawodowych nie mogę osobiście uczestniczyć w dzisiejszej imprezie, ale pragnę zapewnić o mojej pamięci i szacunku dla szczytnej idei przyświecającej dzisiejszym zawodom.

Starożytna maksyma mówi, że ”Mens sana in corpore sano”, czyli „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Ma ona wielorakie znaczenie, przypominając nam, że człowiek dbający o swój rozwój fizyczny, ma dzięki temu zdrową duszę, lepszą świadomość otaczającego go świata. Niewątpliwie jest także bardziej odporny na spotykające go przeciwności losu, trudy życia, oraz lepiej przygotowany do ich odparcia. Przez sport pokonuje człowiek słabości swojego organizmu i integruje się z otoczeniem. Sport uczy również szlachetnej rywalizacji, pracy nad sobą i szacunku dla zwycięzców. Ale także szacunku dla tych, którzy na podium nie stanęli, bo bez nich – wszystkich uczestników zawodów – nie byłoby zwycięzców.

Jestem przekonany, że wszyscy uczestnicy Gali rywalizować będą z wielkim zaangażowaniem ale także bawić się radośnie. Proszę Was, abyście pamiętali przy tym, iż ważniejsze od samej rywalizacji jest ukończenie zawodów. Że nie zwycięstwo przede wszystkim ma być Waszą nagrodą, ale właśnie wspólnota zabawy i integracji, bycia razem. Tego życzę Wam, najmłodszym uczestnikom Gali, równocześnie serdecznie dziękując organizatorom za konsekwentne starania o Wasz rozwój i zorganizowanie tak pożytecznej formy zabawy podopiecznych.

Z poważaniem,
dr hab. Józef Brynkus
Poseł na Sejm RP

iv-wadowicka-gala-plywacka-osob-z-niepelnosprawnosciami-wolontariusze-nosza-prezenty

iv-wadowicka-gala-plywacka

michal-siwiec-cielebon-siedzi-na-krzeselku-przed-rozpoczeciem-iv-wadowickiej-gali-plywackiej-osob-z-niepelnosprawnosciami

uczestnicy-iv-wadowickiej-gali-plywackiej-osob-z-niepelnosprawnosciami

zawody-czas-zaczac-na-iv-wadowickiej-gali-plywackiej-osob-z-niepelnosprawnosciami

urszula-chachulska-roznosi-deseczki-do-plywania-na-iv-wadowickiej-gali-plywackiej-osob-z-niepelnosprawnosciami

pani-prezes-stowarzyszenia-dac-szanse-w-akcji-podczas-iv-wadowickiej-gali-plywackiej-osob-z-niepelnosprawnosciami

wylawianie-na-iv-wadowickiej-gali-plywackiej-osob-z-niepelnosprawnosciami

plywanie-na-iv-wadowickiej-gali-plywackiej-osob-z-niepelnosprawnosciami

panorama-iv-wadowickiej-gali-plywackiej-osob-z-niepelnosprawnosciami

iv-wadowickiej-gali-plywackiej-osob-z-niepelnosprawnosciami-wylawianie-przedmiotow-z-basenu

prezes-jonczyk-szefowa-stowarzyszenia-dac-szanse

dzieci-plywaja-na-iv-wadowickiej-gali-plywackiej-osob-z-niepelnosprawnosciami

zawody-w-wylawianiu-przedmiotow-podczas-iv-wadowickiej-gali-plywackiej-osob-z-niepelnosprawnosciami

maria-sitko-nurkuje-podczas-wylawiania-przedmiotow-z-basenu

dzieci-ida-plywac-podczas-iv-wadowickiej-gali-plywackiej-osob-z-niepelnosprawnosciami

pelna-widownia-podczas-iv-wadowickiej-gali-plywackiej-osob-z-niepelnosprawnosciami

na-iv-wadowickiej-gali-plywackiej-osob-z-niepelnosprawnosciami-zawody-wylawiaczy

podczas-iv-wadowickiej-gali-plywackiej-osob-z-niepelnosprawnosciami-byl-tez-czas-na-zjezdzalnie

prezes-stowarzyszenia-dac-szanse

ogloszenie-wynikow-na-iv-wadowickiej-gali-plywackiej-osob-z-niepelnosprawnosciami

michal-siwiec-cielebon-asystent-posla-prof-jozefa-brynkusa-dekoruje-na-iv-wadowickiej-gali-plywackiej-osob-z-niepelnosprawnosciami

dekorowanie-na-iv-wadowickiej-gali-plywackiej-osob-z-niepelnosprawnosciami

wreczenie-nagrod-w-iv-wadowickiej-gali-plywackiej-osob-z-niepelnosprawnosciami