Poseł Brynkus > Aktualności > Aktualności > Wadowicka debata „Otwarte Radio Kraków”. Burmistrz Klinowski obrażał mieszkańców

Wadowicka debata „Otwarte Radio Kraków”. Burmistrz Klinowski obrażał mieszkańców

Papieskie miasto w czwartek (19.10.2017r.) – w sali biblioteki miejskiej, gdzie zorganizowano spotkanie z mieszkańcami i debatę polityczną pt. „Wadowice bez korków, szyldów i smogu – kosztowny kaprys czy konieczność?” – stało się areną politycznej walki na argumenty. Debatę na żywo, w ramach cyklu „Otwarte Radio Kraków”, z Wadowic poprowadzili: Jacek Bańka i Mariusz Bartkowicz. Wzięło w niej udział sześciu zaproszonych gości: Mateusz Klinowski (burmistrz Wadowic), Paweł Janas (radny gminy Wadowice), Józef Brynkus (poseł Kukiz’15), Ryszard Listwan (Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska), Krzysztof Faber (architekt) oraz Stanisław Albricht (Pracownia Planowania i Projektowania Systemów Transportu Altrans).

Trzeba przyznać, że był to prawdziwy strzał w 10 organizatorów i jak zwykle słaby występ burmistrza Klinowskiego, który powołując się na badania naukowe porównywał Wadowice do tak dużych metropolii jak chociażby Nowy Jork. Oczywiście nie obyło się bez osobistych wycieczek tymczasowego włodarza miasta pod adresem mieszkańców i debatujących polityków.

Podsumowując debatę w kliku słowach można z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że to co do tej pory było tajemnicą poliszynela zostało dosadnie obnażone, a wizja Klinowskiego cofania w rozwoju miasta odarta z szat. Jeśli uda się ją przeprowadzić jakimś cudem burmistrzowi, to Wadowice staną się zaściankiem Polski, gdzie nawet pies z kulawą nogą nie będzie miał ochoty zaglądać.

Wizja zakorkowanego miasta i utopijne koncepcje w żaden sposób nie podobają się mieszkańcom, ale to nie zraża samorządowca, który „zaklinował” miasto. Najbardziej wymowną reakcją na słowa Klinowskiego był śmiech jaki opanował salę po jego końcowym wystąpieniu. To najdosadniejsza puenta występu i postawy burmistrza w tej debacie.

Relację z debaty i wypowiedzi panelistów można przeczytać na stronie Radia Kraków TUTAJ.

Video z debaty:

Wadowicka debata „Otwarte Radio Kraków”. Burmistrz Klinowski obrażał mieszkańców (1)

Wadowicka debata „Otwarte Radio Kraków”. Burmistrz Klinowski obrażał mieszkańców (2)

Wadowicka debata „Otwarte Radio Kraków”. Burmistrz Klinowski obrażał mieszkańców (3)