Poseł Brynkus > Aktualności > Aktualności > 11. listopada akcja „UWOLNIĆ MIERNIKA” na obchodach Święta NIEPODLEGLOŚCI

11. listopada akcja „UWOLNIĆ MIERNIKA” na obchodach Święta NIEPODLEGLOŚCI

Relacja Adama Słomki, który przypomina, że na obchodach Święta NIEPODLEGŁOŚCI szliśmy z kolegami z Solidarności Walczącej i reprezentacją poznańskiego porozumienia patriotycznego (RKW, Solidarni 2010, Klubu Gazety Polskiej, KPN, Sokoła, Niezłomnych weteranow. itp.). Baner UWOLNIĆ MIERNIKA – ZAMKNĄĆ MICHNIKA cieszył się ogromną popularnością u manifestantów (trzeba w przyszłości to hasło dać na nowy plakat i rysunek […]

Relacja Adama Słomki, który przypomina, że na obchodach Święta NIEPODLEGŁOŚCI szliśmy z kolegami z Solidarności Walczącej i reprezentacją poznańskiego porozumienia patriotycznego (RKW, Solidarni 2010, Klubu Gazety Polskiej, KPN, Sokoła, Niezłomnych weteranow. itp.).

Baner UWOLNIĆ MIERNIKA – ZAMKNĄĆ MICHNIKA cieszył się ogromną popularnością u manifestantów (trzeba w przyszłości to hasło dać na nowy plakat i rysunek tortu – bo to ludzie dobrze kojarzą:) ).

Nie wszyscy wiedzieli kto to Zygmunt Miernik (rozdaliśmy ponad tysiąc ulotek pytającym i zainteresowanym demonstrantom – wspaniale spisała się ekipa z Lublina w rozmowach i agitacji) natomiast wszyscy wiedzieli, kto to Michnik i chętnie się fotografowali z nami, narodowcy i delegacje klubów Gazety Polskiej oraz młodzież niezorganizowana /często kibice/.

Szkoda, że o Mierniku wiedzą sporo tylko widzowie TV Republika. Cenzura w TVPis działa niestety.

sojusz-sil-patriotycznych-wielkopolska-delegacja-jest-co-tydzien-w-miasteczku-namiotowym

Wizyta poranna delegacji z Poznania i Katowic (są systematycznie w miasteczku)!

delegacja-rkw-siedlce-w-miasteczku-namiotowym-przed-sn

Wizyta wieczorna grupy z Siedlec (stale mają przedstawiciela w miasteczku!

pierwszy-snieg-w-miasteczku-namiotowym-przed-sn

Pierwszy śnieg…

Jest też ciekawostka: 10 XI w miasteczku był dziennikarz Jacek Żakowski! Wział ulotki porozmawiał z nami i tyle przeszpiegów 🙂

Autor: Adam Słomka
Przewodniczący KPN- NIEZŁOMNI,
poseł na Sejm RP I,II,III kadencji