Poseł Brynkus > Aktualności > Aktualności > Radni Rady Miejskiej Wadowic muszą przestać chodzić na smyczy burmistrza Klinowskiego

Radni Rady Miejskiej Wadowic muszą przestać chodzić na smyczy burmistrza Klinowskiego

Po raz kolejny burmistrz Mateusz Klinowski postanowił ośmieszyć Wadowice, proponując Radzie Miejskiej Wadowic podjęcie uchwały wynikającej z nonsensownej narracji ideologicznej. Wykorzystał do tego celu ustawowy obowiązek zmiany nazwy osiedla „XX-lecia PRL”, dla wprowadzenia równie wątpliwej ideologicznie nazwy „XX-lecia Konstytucji RP”.

W tym miejscu z przykrością należy stwierdzić, że podjęto uchwałę w tej sprawie. A to jest kolejny blamaż Rady Miejskiej Wadowic. Nie burmistrza, ale radnych. Klinowski jako dziecko wychowany w określonej tradycji robi wszystko, by wprowadzić lewactwo do miasta. Ale radni, szczycący się tym, że reprezentują społeczeństwo papieskiego miasta powinni zastopować te zapędy tymczasowo pełniącego obowiązki burmistrza. Niestety rajcowie miejscy ulegli lewakowi. 

Informowałem Rade Miejską (czytaj więcej), że propozycja Klinowskiego jest absurdalna, bo już od kilku co najmniej lat widać, że obecna polska ustawa konstytucyjna z 1997 r. nie wyczerpuje zakresu koniecznych regulacji prawnych, prowadząc do sporów kompetencyjnych, nadużyć interpretacyjnych oraz patologii źle pojmowanego trójpodziału władzy, co szkodzi państwu i nie daje gwarancji stabilnego prawa obywatelom. Każda ekipa rządząca – bez względu na opcję polityczną – jeżeli chce dobra Polski i Polaków musi zdawać sobie sprawę, że zmiana nie zdającej egzaminu życiowego konstytucji jest konieczna.

Ostatnio słyszymy jak radny wojewódzki twierdzi, że Wadowice się zaklinowały. To prawda, ale ja pytam publicznie: co pan robi poza skrywaniem się za fartuszkiem mamusi? Pani radna miejska o dumnie brzmiącym nazwisku też nic nie robi, by uchronić papieskie dziedzictwo Wadowic. Pozwala nawet na posługiwanie się logiem, w którym perfidnie Klinowski przerobił słowa Jana Pawła II, tak by pokazać, że to od Klinowskiego powinno się mierzyć zmiany w Wadowicach. Tak dalej być nie może – Radni Rady Miejskiej Wadowic opamiętajcie się i zacznijcie działać dla dobra swoich wyborców, a nie chodźcie na smyczy burmistrza, który realizuje własne cele.

dr hab. Józef Brynkus, prof. UP Kraków
Poseł na Sejm RP

Fot. Krzysztof Sitko/Pressmania.pl