Poseł Brynkus > Aktualności > Aktualności > Kukiz’15 zaprasza do kandydowania w wyborach bez konieczności przynależności do partii politycznych

Kukiz’15 zaprasza do kandydowania w wyborach bez konieczności przynależności do partii politycznych

W poniedziałek (26 czerwca 2017 r.) poseł Józef Brynkus zorganizował konferencję prasową dla dziennikarzy, podczas której zaprosił wszystkich uczciwych obywateli do współpracy, czyli kandydowania w następnych wyborach samorządowych. . Na spotkaniu przedstawił również wizję tych wyborów i polityczne propozycję Kukiz’15. Poseł Brynkus będzie organizatorem – przynajmniej we wczesnej fazie kampanii wyborczej – działań ugrupowania, z […]

W poniedziałek (26 czerwca 2017 r.) poseł Józef Brynkus zorganizował konferencję prasową dla dziennikarzy, podczas której zaprosił wszystkich uczciwych obywateli do współpracy, czyli kandydowania w następnych wyborach samorządowych. . Na spotkaniu przedstawił również wizję tych wyborów i polityczne propozycję Kukiz’15. Poseł Brynkus będzie organizatorem – przynajmniej we wczesnej fazie kampanii wyborczej – działań ugrupowania, z ramienia którego jest posłem RP.

Poseł Józef Brynkus wielokrotnie podkreślał obywatelskość swojego ugrupowania, również tym razem mamy na to dowód, w postaci oferty do kandydowania w wyborach ponad partyjnymi podziałami. Jak zapewnia poseł Brynkus, ugrupowanie Kukiz’15 jest otwarte na różne środowiska. Podstawowym warunkiem jest to aby byli to ludzie uczciwi. Kukiz’15 tworzy szansę dla wszystkich obywateli chcących wziąć sprawy w swoje ręce.

Jako przykład koniecznych zmian zilustrował funkcjonowanie samorządu Wadowic. Posłowi nie podoba się kierunek zmian w mieście obrany przez obecnego burmistrza miasta Klinowskiego i powołaną mu Radę Miejską. Twierdzi, że ich działania utrudniają codzienne życie mieszkańców, choćby przez protest burmistrza wobec budowy Beskidzkiej Drogi Integracyjnej i niepotrzebne nikomu  zmiany takie jak przekształcenie głównej ulicy w tzw. woonerf, o którym pan poseł wypowiedział się tymi słowami:

„..W mieście, ze względu na własne widzimisię, nie jakiś plan czy przemyślane działania wprowadza projekt woonerf, Rada Miejska uległa jego naciskowi i trzeba się spytać z jakich względów. Woonerf to jest zabójstwo dla centrum Wadowic…”

Poseł zapytany czy widzi siebie w roli burmistrza odpowiedział, że nie jest to jeszcze postanowione, gdyż kandydata wyłonią ludzie, którzy zaangażują się w lokalną działalność Kukiz’15 w tym regionie. Tym samym zaprosił jeszcze raz do udziału w wyborach samorządowych.

Wszyscy zainteresowani propozycja posła Brynkusa mogą zarejestrować się na stronie www.samorzadyzkukizem.pl lub bezpośrednio w biurze poselskim pana Józefa Brynkusa przy ulicy Mickiewicza w Wadowicach.

Opublikowane przez Biuro Poselskie dra hab. Józefa Brynkusa. Więcej na ten temat tutaj:

mamnewsa.pl

wadowice24.pl

wadowiceonline.pl