Poseł Brynkus > Aktualności > Aktualności > 90-lecie Radia Kraków

90-lecie Radia Kraków

Najstarsza rozgłośnia radiowa w Małopolsce- Radio Kraków- obchodzi 90. urodziny.

Z tej okazji zaplanowano liczne uroczystości. 15 lutego 2017 r. stacja zaprezentowała słuchowisko „Sceny z Wyzwolenia Stanisława Wyspiańskiego”. Uroczystość była okazją do wręczenia kulturalnych nagród Radia Kraków za najważniejsze wydarzenia kulturalne roku 2016: Marek i Supermarek Radia Kraków oraz nagrody „Transfer 2016”. Piękny List Gratulacyjny dla Radia Kraków przedstawił Prof. dr hab. Kazimierz Karolczak, Rektor macierzystej uczelni Posła Józefa Brynkusa Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Z kolei 21 kwietnia 2017 r. odbędzie się uroczysta Gala w Operze Krakowskiej, połączona z bankietem.  Jubileuszową galę Radia Kraków uświetnią Janusz Radek oraz zespół Raz Dwa Trzy.

Warto przypomnieć, że to na antenie Radia Kraków miała miejsce m.in. pierwsza transmisja sportowa z boiska piłkarskiego (relacja z meczu Wisła-Cracovia rozegranego 22 września 1929 r.). Za pośrednictwem Radia Kraków codziennie od 1 sierpnia 1927 r. (z wyjątkiem okresu II wojny światowej) w samo południe w Polskim Radiu nadawany jest też hejnał z wieży Mariackiej.

Prezydent Polski, Andrzej Duda objął Honorowy Patronat nad jubileuszem 90-lecia Radia Kraków.


Opublikowano przez Biuro Poselskie dra hab. Józefa Brynkusa