Poseł Brynkus > Aktualności > Aktualności > Wywiad z posłem Brynkusem w ramach Akademii Liderów

Wywiad z posłem Brynkusem w ramach Akademii Liderów

Fundacja „Ryk Wolności”, pod auspicjami republikanów, zajmuje się edukacją publiczną i szerzeniem wzorców postaw aktywności publicznej i przedsiębiorczości w Polsce. W ramach swojej działalności prowadzi cieszącą się sporym zainteresowaniem wśród młodzieży „Akademię Liderów”. W jej ramach prowadzone są warsztaty z umiejętności miękkich, organizowane wykłady i spotkania z przedsiębiorcami oraz politykami.

Zaproszeni prelegenci, w czasie spotkań z młodzieżą, opowiadają jaką drogę należy przejść, by zostać liderem w danej dziedzinie. Cel akademii to przede wszystkim kształcenie młodych ludzi, którzy w przyszłości będą decydowali o losach Polski i świata.

W dniach 24-26. 02. 2017 r. odbyły się warsztaty w ramach działalności „Akademii Liderów”. Spotkanie miało miejsce w zabytkowej rezydencji: Dwór Zieleniewskich w Trzebini. A gośćmi specjalnymi byli :

  • Jarosław Gowin- Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego
  • Józef Brynkus- Poseł na Sejm RP, wykładowca akademicki
  • Jan Fijor- polski wydawca i publicysta ekonomiczny

Poseł Józef Brynkus w czasie wywiadu przedstawił swoje osiągnięcia, a za największe uznał to, że „ludzie zwracają się do mnie o pomoc w różnych sprawach”. Dodał, że wynika to z faktu, że od wielu lat angażuje się w życie publiczne. Fakt, że wychował się na granicy Podhala i Orawy miał duże znaczenie dla jego systemu wartości. Wg posła „góralszczyzna” jest połączeniem pewnych wartości z postawami. Największy wpływ na jego osobowość wywarła Rodzina i wychowanie w wierze katolickiej.

Jedną z pasji posła Brynkusa była gra w piłkę. Z tego powodu został on prezesem klubu piłkarskiego w Wieprzu koło Wadowic. Poseł wprowadził tam dość nietypowe, jak na ówczesne czasy i środowisko piłkarskie zwyczaje; transparentność i popieranie rozwoju młodych adeptów piłki nożnej.

Z czasem Józef Brynkus dostał propozycję objęcia funkcji radnego gminy Wieprz. W Radzie Gminy proponował odmienne od wizji Wójt Małgorzaty Chrapek kierunki rozwoju gminy Wieprz, np. w odniesieniu do skanalizowania gminy. I choć nie zaakceptowano ich, to po latach okazuje się, że jego „zdanie na temat funkcjonowania gminy okazało się być prawdziwe”.

Przedstawiając swój program polityczny i publiczny Poseł Brynkus zauważył, że jest przeciwny nadmiernej ingerencji państwa w gospodarkę, lecz odpowiedni program socjalny, który zapewnia państwo ludziom biednym, nieradzącym sobie w życiu, jest niezbędny.

Obejrzyj wystąpienie posła Józefa Brynkusa

Opublikowano przez Biuro Poselskie dra hab. Józefa Brynkusa