Poseł Brynkus > Aktualności > Aktualności > Schizofrenia myślowa, czy polityczne zagrywki burmistrza Klinowskiego smogiem w Wadowicach

Schizofrenia myślowa, czy polityczne zagrywki burmistrza Klinowskiego smogiem w Wadowicach

Od jakiegoś czasu Mateusz Klinowski rzucił się na problem smogu w Wadowicach. I być może, by przesłonić swoje własne problemy z prawem, wali na oślep, aż się smród roznosi po mieście i okolicy. Nie będę się nad nim pastwił. Powiem tylko, że walka ze smogiem powinna być racjonalna. A tu Klinowski raz wymierza cios wadowickim piekarzom i straszy, że zabijają wadowiczan „papieskie wypieki”, innym razem uderza w program 500+ stwierdzając, że gdyby nie było tego programu, to w trzy lata można by było wymienić wszystkie piece na bardziej ekologiczne.

Orężem w walce ze smogiem stała się też narciarska maska zapobiegawczo wciągnięta na twarz burmistrza i jego wice. A teraz także, jego wpatrzony jak w przypadku zdeklarowanych komuchów, wzrok w horyzont i sądząc po minie burmistrza modlitwa o energię z kosmosu.

Dlatego, by pomóc burmistrzowi spytam go jaki jest jego nadzór w gminie nad PEC Termowad. Klinowski wysyła strażników miejskich do domów żeby sprawdzali czym są ogrzewane, a co z PEC Termowad? Od października 2016 roku bezskutecznie próbuję ustalić jakość miału węglowego w spółce Termowad. A prezes nie ma czasu na dokonanie kserokopii kilkunastu stron dokumentów. I prosi o umożliwienie mu dokonanie tego w ciągu 3 miesięcy. Nie będę się nad prezesem Termowadu Wiesławem Wróblem pastwił, sugestią, że chyba sam do piecy przedsiębiorstwa miału nie sypie.

A dlaczego mieszam w to burmistrza? Ano dlatego, że burmistrz jest jednoosobowym organem właścicielskim w stosunku do Termowadu i powinien nadzorować jego działalność. Do burmistrza też wysłaliśmy pytania jak wygląda jego nadzór w stosunku do tego przedsiębiorstwa. Mam nadzieję, że lepiej niż w przypadku EKO.

dr hab. Józef Brynkus
Poseł na Sejm RP