Poseł Brynkus > Aktualności > Aktualności > Polska państwem drogiego bytu

Polska państwem drogiego bytu

Debata jedynek pięciu ogólnopolskich komitetów wyborczych w okręgu chrzanowskim pokazała dobitnie, że przedstawiciele największych ugrupowań – PiS i PO – wciąż powtarzają wyuczone lekcje, ale niewiele mają do zaprezentowania jako dorobek swych rządów. Podobne frazesy padały z ust przedstawicieli Lewicy oraz Konfederacji, w efekcie jedynym merytorycznym uczestnikiem dyskusji okazał się poseł dr hab. Józef Brynkus.

Rafał Bochenek z PiS stanowczo sprzeciwił się rozwojowi systemu pozyskiwania energii przez budowę instalacji fotowoltaicznych (baterie słoneczne), nie bacząc na fakt, że w wielu gminach Małopolski zaczęto już wdrażać program takiego uzupełnienia mixu energetycznego.

Bartosz Wilczyński uparcie głosił tezę o prawicowości Konfederacji, uciekając równocześnie od odpowiedzi na pytania o zdeklarowanie libertyńskie i antychrześcijańskie oraz antyhumanitarne poglądy Janusza Korwina-Mikkego.

Reprezentujący Lewicę Ryszard Śmiałek, siedząc rozwalony w fotelu ze spodniami podciągniętymi prawie do kolan, obiecał wszystko i na każdy temat, deklarując przywrócenie normalności jak w czasach rządów Lewicy. Czyżby chodziło mu o powrót do czasów PRL?

Posłanka Dorota Niedziela z PO-KO starała się przyćmić rozmówców danymi statystycznymi, ale w konfrontacji z merytorycznymi argumentami jej wypowiedzi okazały się miałkie.

Jedynie poseł Józef Brynkus, atakowany co raz albo przez przedstawicielkę PO, albo kandydata PiS czy wreszcie konfederatę, starał się spokojnie przedstawiać argumenty oraz rzeczowe informacje o poruszanych w debacie zagadnieniach. Poseł Brynkus przypomniał, że jako jedyny parlamentarzysta z okręgu walczył o jak najszybsze ukończenie budowy infrastruktury Jeziora Mucharskiego oraz przeznaczenie terenów wokół zbiornika dla pożytku mieszkańców gmin nad zalewem. Podkreślił, że przedstawiciele Kukiz’15 idą do wyborów z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego, gdyż to ugrupowanie jako jedyne zapewniło realizację obu filarów programu Ruchu Pawła Kukiza – obywatelskiego i społecznego. Jako pierwszy z uczestników debaty podkreślił również, że sektor energetyki węglowej jest ważnym elementem polskiej gospodarki i należy go ratować, ograniczając eksport węgla z innych państw.

Debata „jedynek” Kraków i Radia Kraków w okręgu 12 (chrzanowskim) – część I

Debata „jedynek” Kraków i Radia Kraków w okręgu 12 (chrzanowskim) – część II

Zapraszamy do lektury 6. Numeru Biuletynu informacyjnego Brynkus! W sieci do pobrania TUTAJ.


Opracowanie: Biuro Poselskie dra hab. Józefa Brynkusa