Poseł Brynkus > Aktualności > Aktualności > Pierwsza radiowo-telewizyjna debata wyborcza kandydatów

Pierwsza radiowo-telewizyjna debata wyborcza kandydatów

W niedzielę 8 września 2019 roku w Telewizji Kraków zorganizowano pierwszą z cyklu siedmiu debat kandydatów w wyborach parlamentarnych 2019. Współorganizatorem debaty było Radio Kraków i oba wymienione media transmitowały ją na żywo. Zgodnie z regułami przyjętymi przez organizatorów, w trzech debatach regionalnych zaprezentowani zostaną kandydaci pięciu komitetów zarejestrowanych jako ogólnopolskie. Cztery debaty, w których zmierzą się kandydaci startujący z numerem pierwszym z każdej z list, zorganizowane zostaną w poszczególnych okręgach wyborczych w Małopolsce, w tym jedna w okręgu nr 12.

W niedzielnej debacie w krakowskim studio zasiedli: Konrad Berkowicz reprezentujący Konfederację, dr hab. Józef Brynkus lider ugrupowania Kukiz’15 startujący z listy PSL, Maciej Gdula z SLD, Jagna Marczułajtis-Walczak z PO-KO i Urszula Rusecka z PiS. Tematem debaty była polityka społeczna. Pierwsze pytanie do kandydatów zadali mieszkańcy Małopolski, w sondzie przeprowadzonej przez reporterów TVP na krakowskich ulicach. Po dwa pytania przygotowali redaktorzy TVP i Radia Kraków, natomiast po jednym każdy z kandydatów skierował do dowolnie wybranego kontrkandydata.

Większość zebranych w studiu starała się sprostać merytorycznej stronie zagadnienie. Najbardziej zadowolone z siebie były przedstawicielki PO-KO i PiS, uznając, że ich ugrupowania spełniły oczekiwania obywateli w zakresie potrzeb społecznych. Jedynie przedstawiciel Konfederacji nie mając argumentów merytorycznych starał się nieskutecznie atakować posła dra hab. Józefa Brynkusa, nie próbując nawet kontrować wypowiedzi przedstawicieli innych komitetów. Poseł Brynkus zwrócił uwagę na szereg potrzeb oraz niespełnionych przez wspomniane partie postulatów w zakresie polityki społecznej, podkreślając równocześnie, że rozwiązanie problemów proponuje program Koalicji Polskiej PSL-Kukiz.

Link do debaty TUTAJ

Opracowanie Michał Siwiec-Cielebon, pracownik Biura Poselskiego dra hab. Józefa Brynkusa