Poseł Brynkus > Aktualności > Aktualności > Przedwyborcza dyskusja z Pawłem Kukizem i drem hab. Józefem Brynkusem w Wadowicach i Myślenicach

Przedwyborcza dyskusja z Pawłem Kukizem i drem hab. Józefem Brynkusem w Wadowicach i Myślenicach

Posłowie Paweł Kukiz i dr hab. Józef Brynkus zaprezentowali w Wadowicach na placu Jana Pawła II kandydatów do Sejmu RP startujących z listy PSL Koalicja Polska. Była okazja do zadania pytań i bezpośredniej dyskusji z liderami i kandydatami.

W środę o godz. 14.00 na placu Jana Pawła II w Wadowicach z mieszkańcami i dziennikarzami spotkali się kandydaci startujący do Sejmu RP z listy PSL Koalicja Polska. Ona spotkanie przybyła większość spośród 16. osób kandydujących z tej listy w okręgu chrzanowskim.

Po złożeniu kwiatów pod Pomnikiem Jana Pawła II lider ruchu Kukiz’15 krótko przedstawił dra hab. Józefa Brynkusa startującego z miejsca 1 na liście PSL KP. Następnie rolę prezentera przejął sam prof. Brynkus, przedstawiając kolejno wszystkich kandydatów, zarówno obecnych na spotkaniu: Józefa Kałę, samorządowca z Polanki Wielkiej, Dawida Herbuta, policjanta z Kalwarii Zebrzydowskiej, Grzegorza Zawadzkiego, górnika z Brzeszcz, Katarzynę Gołąb, nauczycielkę z Radoczy, Renatę Bedrę, działaczkę związków zawodowych z Jawiszowic, Sylwię Michalec, sekuritologa z Bachowic, Marka Sikorę, informatyka z Biertowic i Andrzeja Góreckiego samorządowca z Zebrzydowic. Zaprezentowani zostali także ci, którzy na spotkanie w Wadowicach nie mogli przybyć, a zatem Maria Dębińska, prezeska Koła Gospodyń Wiejskich z Juszczyna, Magdalena Bolek, aktywnie działająca w Babicach, Ewa Hyjek, przedsiębiorca z Myślenic, Dorota Pająk, przedsiębiorca z Gorzenia k. Wadowic, dr hab. Tomasz Jakubowski, pochodzący z Wadowic prof. Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Daniel Kierpiec, aplikant adwokacki z Kęt oraz Miłosz Motyka, pochodzący z Tokarni k. Myślenic lider młodzieżówki PSL.

Już w trakcie przedstawiania tez programowych dyskusję z liderami i kandydatami podjęli zagorzali zwolennicy PiS, którzy próbowali zakłócać prezentację. Po chwilowym uspokojeniu gorączki dyskusji dokończono prezentację, po której rozgorzała polemika na temat wyborczej koalicji PSL i postulatów Kukiz’15. Okazję do zadania pytań, których było sporo, mieli także przedstawiciele mediów. Zwolennicy jednomandatowych okręgów wyborczych, przyjaznej dla obywateli polityki podatkowej i jak największego zastosowania demokracji bezpośredniej w polskim życiu publicznym mężnie bronili tez programowych, które przyjęła Koalicja Polska, udowadniając, że program jest nie tylko realny, ale przed wszystkim korzystny dla Polski i społeczeństwa. Dyskusji programowej i uzasadnieniom proponowanych zmian w prawie z uwagą przysłuchiwała się liczna grupa młodzieży.

W trzy godziny później, o godz. 17.00 kandydaci z listy PSL zaprezentowani zostali na Rynku w Myślenicach. Prezentację poprzedziło złożenie kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości, po czym Paweł Kukiz przedstawił startującego z 1. miejsca na liście PSL dra hab. Józefa Brynkusa, a ten kolejno zaprezentował pozostałych kandydatów. Oprócz obecnych w Wadowicach a myślenicki rynek dotarły także Magdalena Bolek i Ewa Hyjek. Także tutaj okazje do zadawania pytań i rozmowy z kandydatami mieli zarówno przedstawiciele mediów jak i mieszkańcy, spośród których część przysłuchiwała się dyskusji siedząc na okalających Rynek ławeczkach. Choć dyskusja nie była aż tak gorąca, jak w Wadowicach, jednak wzbudziła spore zainteresowanie obecnych myśleniczan.

Galerię zdjęć można zobaczyć tutaj.

Opracował Michał Siwiec-Cielebon, Biuro Poselskie dra hab. Józefa Brynkusa

 

Zobacz galerię zdjęć