Poseł Brynkus > Aktualności > Aktualności > Kukiz’15 reprezentuje środowiska ludzi pokrzywdzonych i odrzuconych w Polsce

Kukiz’15 reprezentuje środowiska ludzi pokrzywdzonych i odrzuconych w Polsce

Poseł dr hab. Józef Brynkus był gościem porannej audycji Polskiego Radia 24, gdzie rozmawiano o zbliżających się wyborach, koalicjach zawieranych przez partie polityczne i programie Kukiz’15.

W mediach podniosła się fala hejtu na Kukiz’15. – Polskie Stronnictwo Ludowe zgodziło się na nasze postulaty programowe, obejmujące pakiety obywatelski, gospodarczy i antykorupcyjny, żadne inne ugrupowanie nie ustosunkowało się do tego pozytywnie. W związku z tą decyzją w sieci podniosła się fala hejtu, ale to minie, bo przez 4 lata udowodniliśmy jako Kukiz’15, że działamy w intersie i dla Polek oraz Polaków – mówił w dr hab. Józef Brynkus.

Parlamentarzysta z Wadowic zaznaczył, że PSL, z którego list wyborczych będą startowali przedstawiciele Kukiz’15, nie jest klasyczna partią systemową. – Polski system polityczny ma charakter partyjny, w którym główna rolę odgrywa szef partii, natomiast PSL ma bardzo mocno zaangażowane w działalność publiczną i społeczną środowisko – podkreślał poseł Brynkus.

Ataki na Kukiz’15 są celowe i zamierzone. – Paweł Kukiz głosił bardzo ciekawy, propaństwowy i proobywatelski projekt polityczny, zyskał sobie tym poparcie wielu wyborców. To stanowiło także zagrożenie dla establishmentu politycznego, przez lata był z tego powodu sekowany. Nie bez powodu zarówno Prawo i Sprawiedliwość, jaki i Platforma Obywatelska twierdziły, że Paweł Kukiz jest przystawką którejś z tych formacji, nie biorąc pod uwagę tego, że zawsze jako klub parlamentarny zajmowaliśmy stanowisko zgodne z naszym projektem politycznym – przypomina parlamentarzysta Kukiz’15

Posłowie Kukiz’15 działja, a nie tylko obiecują. – Jesteśmy reprezentantami środowisko ludzi pokrzywdzonych i odrzuconych. Kukiz’15 w czasie kadencji podjął wiele interwencji poselskich, czego nie robili reprezentanci PiS i PO – nadmienił gość audycji poseł dr hab. Józef Brynkus.

Więcej w zapisie dźwiękowym audycji, której wysłuchać można tutaj.

Zapraszamy do lektury 6. Numeru Biuletynu informacyjnego Brynkus! W sieci do pobrania TUTAJ.


Opracowanie: Biuro Poselskie dra hab. Józefa Brynkusa