Poseł Brynkus > Aktualności > Aktualności > Czy pod pozorem anonimizacji danych Gmina Wadowice chce ukryć prawdę?

Czy pod pozorem anonimizacji danych Gmina Wadowice chce ukryć prawdę?

Sekretarz Gminy Wadowice uparcie odmawia szybkiego udostępnienia posłowi na Sejm RP wyników audytu przeprowadzonego w Urzędzie Miejskim po zmianie burmistrza. Nie wiadomo, czy jest to próba ukrycia wyników audytu (czyżby były nie takie, jak się spodziewano?) czy po prostu urzędnicza niekompetencja i nieudolność?

O udostępnienie dokumentacji zebranej podczas audytu zawnioskował w trybie ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora poseł dr hab. Józef Brynkus. Pretekstem do przewlekania przez urzędników sprawy i opóźniania wydania materiałów pokontrolnych jest rzekoma konieczność „ochrony danych osobowych”. Sęk w tym, że posła obowiązują te same przepisy, zatem anonimizacja danych w tym wypadku może tylko zaciemnić informacje przekazywane posłowi.

Jeżeli nawet jednak owa anonimizacja byłaby konieczna, to Urząd miał dosyć czasu, aby jej dokonać, biorąc pod uwagę, że informacje o audycie zostały upublicznione już kilka miesięcy temu. I co charakterystyczne, informując o audycie urzędnicy nie powoływali się wtedy na konieczność anonimizacji danych. Czyżby w międzyczasie coś się zmieniło?

Jak widać, wadowicki Urząd Miejski jest nierychliwy do ujawniania prawdy i w efekcie mało transparentny. Cisza wokół wyników audytu, próby jego częściowego utajniania – bo anonimizacja danych jest właśnie próbą ukrycia niektórych istotnych informacji – oraz brak wniosków do Prokuratury w sprawie ścigania wadliwych i narażających Gminę na straty decyzji burmistrza Klinowskiego i jego ekipy stanowią jawne zaprzeczenia buńczucznych zapowiedzi rozliczenia poprzedniego włodarza wadowickiego Magistratu i Gminy. A miało być tak pięknie…

Poniżej link do skanu odpowiedzi UM

Audyt odp. 2x

 

Opracowanie Michał Siwiec-Cielebon pracownik Biura Poselskiego dra hab. Józefa Brynkusa